WikiLeaks půjdou na filmové plátno

Přečtěte si

12 novinek, které Netflix přidá v týdnu

Čeká nás spíše slabší týden, co se týče novinek na Netflixu, o zajímavé tituly ale nouze nebude. Seriáloví nadšenci...

7 aktualit týdne: Captain America se vrátí a fantasy ve stylu Pottera

S čím se vytasil svět filmu v uplynulém týdnu? Chris Evans se vrátí jako Captain America! Ačkoli ve filmu Avengers: Endgame...

13 nejsledovanějších titulů na Netflixu tohoto týdne

Otravný animák nejsledovanějším filmem týdne na Netflixu. Seriálovou tvorbu ovládl francouzský zloděj gentleman. Tohle jsou nejsledovanější tituly na Netflixu...

Autor

Režisér Bill Condon mění žánr. Ságu Twilight (na čas) opouští a vydá se do dramatických hlubin skutečných událostí. Jeho další projekt se bude točit kolem WikiLeaks a jeho zakladateli Juliana Assangeho.

Pro ty, kteří neví co WikiLeaks je. Ve zkratce se jedná o projekt Juliana Assangeho z roku 2006. Ten založil organizaci, která zbořila veškerá diplomatická tabu zveřejňováním politických a jinak citlivých depeší.

Assange se prakticky ze dne na den „proslavil“ a plnil titulní stránky prakticky všech novin. WikiLeaks se zaměřovala snad na všechny oblasti delikátních záležitostí. Korupci, válku v Iráku, zákulisní intriky předních světových mocností, apod.

To všechno WikiLeaks podnikala prakticky anonymně. Struktura financování a dalších činností nutných k chodu organizace byly a jsou tajné nebo netransparentní.

V současnosti je Julian Assange obviněn ze sexuálního násilí, ovšem drtivá většina veřejnosti má za to, že obvinění jsou falešná a Assange má být právě kvůli WikiLeaks odstraněn, aby žádné další tajné dokumenty nikdy nespatřily světlo světa.

Zakladatel WikiLeaks momentálně využívá azylu na ekvádorském velvyslanectví v Londýně. Tam odolává vnějšímu tlaku a švédskému zatykači. V severské zemi má být souzen, což Assange odmítá kvůli domnělému vykonstruovanému obvinění.

Condon tedy plánuje natočit film zachycující počátek WikiLeaks a cestu Juliana Assangeho od založení organizace až po azyl v Londýně.

Nejnovější zpráva hovoří o tom, že titulní roli by měl ztvárnit James McAvoy (Wanted, X-Men: první třída). Dalšími skloňovanými jmény jsou Jeremy Renner (Bourne Legacy) a Joel Kinnaman (chystaný RoboCop).

Daniel Domscheit-Berg, bývalý druhý muž WikiLeaks, bude u filmu patrně působit jako poradce. Zná totiž všechny zákulisní informace až do roku 2011, kdy byl Assangem z organizace vyloučen kvůli vzájemným hádkám.

Žádné datum vydání filmu nebylo zveřejněno ani naznačeno.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také