WikiLeaks půjdou na filmové plátno

Přečtěte si

Autor

Režisér Bill Condon mění žánr. Ságu Twilight (na čas) opouští a vydá se do dramatických hlubin skutečných událostí. Jeho další projekt se bude točit kolem WikiLeaks a jeho zakladateli Juliana Assangeho.

Pro ty, kteří neví co WikiLeaks je. Ve zkratce se jedná o projekt Juliana Assangeho z roku 2006. Ten založil organizaci, která zbořila veškerá diplomatická tabu zveřejňováním politických a jinak citlivých depeší.

Assange se prakticky ze dne na den „proslavil“ a plnil titulní stránky prakticky všech novin. WikiLeaks se zaměřovala snad na všechny oblasti delikátních záležitostí. Korupci, válku v Iráku, zákulisní intriky předních světových mocností, apod.

To všechno WikiLeaks podnikala prakticky anonymně. Struktura financování a dalších činností nutných k chodu organizace byly a jsou tajné nebo netransparentní.

V současnosti je Julian Assange obviněn ze sexuálního násilí, ovšem drtivá většina veřejnosti má za to, že obvinění jsou falešná a Assange má být právě kvůli WikiLeaks odstraněn, aby žádné další tajné dokumenty nikdy nespatřily světlo světa.

Zakladatel WikiLeaks momentálně využívá azylu na ekvádorském velvyslanectví v Londýně. Tam odolává vnějšímu tlaku a švédskému zatykači. V severské zemi má být souzen, což Assange odmítá kvůli domnělému vykonstruovanému obvinění.

Condon tedy plánuje natočit film zachycující počátek WikiLeaks a cestu Juliana Assangeho od založení organizace až po azyl v Londýně.

Nejnovější zpráva hovoří o tom, že titulní roli by měl ztvárnit James McAvoy (Wanted, X-Men: první třída). Dalšími skloňovanými jmény jsou Jeremy Renner (Bourne Legacy) a Joel Kinnaman (chystaný RoboCop).

Daniel Domscheit-Berg, bývalý druhý muž WikiLeaks, bude u filmu patrně působit jako poradce. Zná totiž všechny zákulisní informace až do roku 2011, kdy byl Assangem z organizace vyloučen kvůli vzájemným hádkám.

Žádné datum vydání filmu nebylo zveřejněno ani naznačeno.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také