Stargate Universe jako Hvězdná brána: Hluboký vesmír od 12. prosince!

Přečtěte si

Autor

Konečně je venku datum, od kterého budeme moci sledovat třetí seriál z prostředí Hvězdných bran, v originále nazvaný Stargate Universe (SGU). Oním svátkem všech příznivců tohoto fenoménu v žánru sci-fi bude středa 12. prosince 2012. Čas zatím oznámen nebyl, ale můžeme očekávat, že se bude shodovat s vysílacími časy předchozích sérií, tedy mezi 15. a 17. hodinou.

Jak jsme psali v předešlém článku, uvede jej na české obrazovky televize Fanda a od tohoto týdne se začal nahrávat dabing pro českou verzi. Už byl zvolen i oficiální český název Hvězdná brána: Hluboký vesmír (trochu Star Trek ne?). Známy jsou také přeložené názvy prvních pěti epizod a z toho je jasné, že jejich překlad bude odpovídat originálu, to jsou většinou jednoslovné názvy např. Air (Vzduch), Temnota (Darkness), Light (Světlo).

Co je chvályhodné je, že režisér Ivan Holeček, který dostal dabing SGU na starost, chce vyjít všem fanouškům co nejvíce vstříc, alespoň bude-li to v jeho silách. Od toho se odvíjel i výběr českých herců pro jednotlivé role. Špatná zpráva je (hlavně pro skalní příznivce), že se nepodařilo získat Simonu Postlerovou a Davida Prachaře jako Samanthu Carterovou a Daniela Jacksona, kteří mají v ději jen pár vět, a rozpočet nedovolil je angažovat. Generál Jack O’Neill (Richard Dean Anderson) bude ovšem namluven hlasem, který k němu neodmyslitelně patří, protože Miroslav Mejzlík na nabídku kývl. Další plus je, že všechny přeložené dialogy jsou kontrolovány jedním z fanoušků, aby bylo dílo dokonalé. Doufám jen, že český dabing neubere mnoho ze skvělého výkonu herců, kteří odvedli v seriálu špičkovou práci a rozhodně nebude lehké tuto kvalitu udržet i pro české znění.

Šlo vůbec poprvé o zapojení českých fanoušků do tvorby česko jazyčné verze zahraničního seriálu a věřím, že to na výsledku bude znát. Můžeme se těšit na hezký předvánoční dárek pro všechny přívržence cestování červí dírou, mimozemských civilizací a nových technologií ve světě, který se neobejde bez kruhu zvaného Hvězdná brána. Koho žádná z předchozích sérií Stargate nechytla, tak doporučuji právě SGU. Budete překvapeni!

V hlavích rolích uslyšíte například Zdeňka Podhůrského (Dr. Nicholas Rush), Lukáše Vaculíka (Plukovník Everett Young), Marka Holého (Nadporučík Matthew Scott), Terezu Bebarovou (Nadporučík Tamara Johansenová), Michala Holána (Eli Wallace) a další.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také