Pokračování Avatara se začnou točit příští rok

Přečtěte si

Autor

Je to jen logické vyústění toho, o čem se již delší dobu mluviloCameron se nyní vytáhl s prohlášením, že v únoru by měl být hotový scénář na oba filmy, přičemž ke konci příštího roku by se mělo začít natáčet. „Chci ty scénáře pořádně napsat, nechci aby se přepisovalo v postprodukci. Tohle se nám z části stalo u prvního filmu a byl jsem tak nucen spoustu obsahu vystřihnout. Tohle už se nesmí stát.“ Zpátky ve hře je tudíž premiéra Avatara 2 na prosinec 2014, jelikož třetí díl Hobita vtrhne do kin již v červenci a ne o Vánocích, jako předchozí dva.

A u Hobita ještě chvilku zůstaneme. Cameron tyto informace prozradil právě v rámci premiéry Hobita na Novém Zélandu a jelikož s Jacksonem úzce spolupracoval na technologiích, dostala se řeč i na 48fps. Právě ve zvýšeném frameratu (oproti normálnímu 24fps) hodlá král filmového světa točit své další Avatary a právě Hobit má být vlajkovou lodí…přesně jako před lety Avatar s 3D formátem. „Pokud se 48fps obecně akceptuje, rozrazí to tak cestu Avatarům. Přišli jsme s 3D a nyní může totéž udělat Peter s 48 fps. Vždy to chce odvážný krok, aby nastala změna.“  

Problémem ovšem je, že kin schopných 48fps promítat, je pouze omezený počet a navíc při testovacích projekcích na jaře tuto technologii hanilo spousta kritiků. Updatovat multiplexy po náročné digitalizaci pak také může docela zahýbat s cenami lístků + je tu ještě estetický fakt, že film je zkrátka ve 48fps ostrý a realistický, tudíž se vytrácí klasický analogový filmový obraz, na který jsme si za těch 80 let prostě už zvykli (a že nekonvenční snímání divákům příliš nevoní by mohl vyprávět třeba Michael Mann s jeho Public Enemies).

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také