Colin Firth a Michael Fassbender si zahrají v Geniovi

Přečtěte si

Autor

Jana Trnkováhttp://www.csfd.cz/uzivatel/63173-ernia/
Snažím se udržovat krok se současnou filmovou tvorbou. Ročně se účastním několika filmových festivalů, přičemž si nejvíc lebedím v indie rovině. Upřednostňuji subjektivní přístup k filmům a reflektuji film i v kontextu dění.

Firth a Fassbender – jeden Oscara vyhrál, druhý by si Oscara rozhodně zasloužil. Oba se spojí ve spolupráci na dramatu Genius (a třeba z toho něco kápne?)

Film bude podle autobiografie A. Scott Berga Max Perkins: Editor of Genius a bude vyprávět o vztahu mezi Thomasem Wolfem (Fassbender) a editorem Maxem Perkinsem (Firth). Perkins byl editorem i tak slavných spisovatelů jako například Ernest Hemingway nebo F. Scott Fitzgerald a svým přátelstvím i rolí náhradního psychoanalytika byl zasvěcen do detailů života těchto mužů. Pro zajímavost: O roli Perkinse, kterého ted bude hrát Colin Firt, projevil zájem i Sean Penn.

Film bude režírovat Michael Grandage a natáčet se začne na začátku roku 2014 podle scénáře Johna Logana (Skyfall, Hugo). Pokud se Vám zdá, že je to až za dlouho, musíme si uvědomit, že oba herci (Firth i Fassbender) mají nabité kalendáře. Fassbender pracuje na dobovém dramatu Twelve Years a Slave nebo na The Counselor Ridleyho Scotta. Firth natočil The Railway man (drama podle skutečných událostí) a toto léto pracoval na Devil’s Knot. Takže i do té doby, než se Genius dostane do kin, se rozhodně máme na co těšit od obou herců.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také