Trailer: Hitchcock (2012)

Přečtěte si

10 filmů odehrávajících se na obrazovkách počítačů

Filmy odehrávající se na obrazovkách počítačů nebo chytrých telefonů (desktop films), jsou poměrně nový subžánr, který se v posledních...

10 nejnovějších minisérií na HBO GO

HBO je přehlídkou výborných minisérií, a ty nejnovější, které byly uvedeny na službě HBO GO, rozhodně nejsou výjimkou. Tohle...

23 titulů, které rozšíří nabídku Netflixu tento týden

Diváci Netflixu si mohou mnout ruce nad další záplavou novinek. Obsah této služby se již tento týden rozšíří o...

Autor

Alfred Hitchcock je bezpochyby obrovskou filmovou personou a velkým režisérem. Bylo tedy jen otázkou času, kdy se někdo pokusí o jeho biografii. Zvlášť, když již několik let existuje kniha Stephena RebellaAlfred Hitchcock and the Making of Psycho. První trailer ukázal, že výsledek by nemusel být k zahození.

Anthony Hopkins vypadá pod nánosem makeupu přeci jen přirozeněji než mladý Pitt v Buttonovi nebo starý DiCaprio v Edgarovi, ale ukázka na diváka především dýchne starou dobrou atmosféru klasického Hollywoodu s pořádnou porcí lásky k filmařině. A to by mohl být velký tahák. Film totiž může fungovat na více rovinách a nemusí z něj být faktografické nudné biografické odvyprávění. Snímek je především o natáčení nejznámějšího filmu mistra napětí – Psycha, během kterého se Hitchcock seznámí se svou ženou Almou Reville.

httpv://youtu.be/3rQuRLERl6A

Oscarové obsazení a vděčné téma filmového zákulisí a intertextuálních nabídek dělá náhle z Hitchcocka velkého soupeře v účasti o zlaté sošky. Vedle Hopkinse totiž na place budou pobíhat Helen Mirren, Scarlett Johansson nebo Jessica Biel. Co je důležité na traileru je to, že se nese přesně v duchu Hitchcockových filmů: jsou řemeslně precizní, mrazivé a černohumorné až na dřeň. Premiéra Hitchcocka bude už 1.11. na AFI Festu v zámoří, my si počkáme až na 7. únor roku 2013.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

VOD

Čtěte také