TOP 10: Úvodní filmové sekvence

Přečtěte si

Autor

Dnešní TOPkou se s vámi podělím o filmy, které, podle mě, mají magickou sílu v otevírací sekvenci. Opět podotýkám, že v žebříčku jsou pouze ty filmy, jenž jsem měl možnost shlédnout. Také nutno dodat, že se jedná o TOP 10 a nikoliv TOP 100, ne všechna vydařená „intra“ se dostala do finálního žebříčku. Ještě dodám, že pořadí je vzestupné od nejslabšího po nejlepší.

úvodní

10. RoboCop II – Příjezd

V Detroitu probíhá stávka policistů v plném proudu a kriminaltia razantně stoupá. Město je v rozkladu, na ulicích se neděje nic než bezpráví. Divák se stává svědkem přepadení obchodu se zbraněmi. Tři gauneři odpálí vchod a berou hromadu zbraní. Při odchodu zabijí prodavače, ovšem jeden z vrahů slyší neoblíbený zvuk – policejní sirénu v dáli. „Policajti přece stávkují, blboune,“ mu říká „kolega“. Jenže divák se přece jen dočká, skutečně přijíždí policejní auto. Robo, Hudba, výtržníkův WTF pohled – k nezaplacení.

httpv://youtu.be/j6QxsVPjVlY

9. Ace Ventura: Zvířecí Detektiv – donáška balíku

Ace Ventura je jednou z nejlepších a nejlépe zahraných komediálních postav vůbec. Jim Carrey a jeho gumový obličej dal vzniknout velice vtipné postavě, která dodnes baví masy lidí. Jistě není nikdo, kdo by tuhle komedii neznal a zároveň žil v civilizaci.

httpv://youtu.be/2Q6_9A90cUk

8. Shaolin – úvodní střet mnicha (šaolina) a zástupce vojevůdce

Shaolin patří ke skvostům asijské tvorby, nenabízí pouhou kung-fu mlátičku, ale také ucelený a epický příběh o zradě, pomstě a vykoupení. V případě, že jste film neviděli, určitě doporučuji. Přečtěte si naši recenzi.

httpv://youtu.be/cghUpGYEx68

7. Policajt z Beverly Hills – úvodní honička

Eddie Murphy v jedné ze svých nejlepších rolí. Přidrzlý detroitský policista neváhá překračovat zákonné meze, aby dostal největší padouchy do chládku. Jeho metody (jak jinak) nejsou policejním okrskem schvalovány, avšak to by nebyla dobrá krimi komedie, pokud bychom sledovali hodného poldu. Samotné honičce, každý jistě ví, předcházela Murphyho parádní one man show s vodotryskem vtipných hlášek.

httpv://youtu.be/hk-_4vierus

6. Riddickova Kronika – hon na Riddick

Osobně kroutím hlavou nad kritickými ohlasy ke druhému dílu o drsňáku Riddickovi. Famózní akční sci-fi plné zajímavých pohledů na alternativní budoucnost vyšperkované velmi solidním tempem a příběhem. Úvodní naháněčka je přesně ve stylu Vina Diesela – frajerovská, efektní s „cool“ zakončením.

httpv://youtu.be/LCrDo3eCXkw

5. A-Team – Hannibal

Parádně šmrncovní a zábavně přepálená akční hitovka, která ukázala světu, že ne každý remake musí nutně skončit špatně. Již úvod velmi optimisticky nabudil snad každého diváka. Jako první dostal slovo samozřejmě Hannibal. Scéna s úderníkem je naprosto fantastická. Náš hrdina v poutech, poté kvičící psi, tma, doutník a… HANNIBAL v doprovodu známé hudební linky. Love it!

httpv://youtu.be/bTVtRnacok8

4. Die Hard 3 – s cedulkou v Harlemu

Není to vyloženě začátek, ale za počáteční fázi to považovat jde. John se poprvé objevuje, jak jinak, s kocovinou a úkolem, který mu ušil na míru psychopat Kreek. Newyorský policista a hrdina všech milovníků drsných poldů si nasazuje cedulku s nápisem „nenávidím negry“ a postaví se doprostřed jedné z harlemských ulic. Jak to asi dopadlo?

httpv://youtu.be/dwpfSkB8nls

3. Dark Knight – Banka

Temný rytíř se zapsal diamantovým písmem do historie kinematografie, dal světu dalšího skvělého Jokera a Chris Nolan se definitivně zařadil mezi nesmrtelné tvůrce/režiséry. Jokerovi patří úvodní scéna. Velmi chytré vyřazení všech „kolegů“ zakončené efektní hláškou.

httpv://youtu.be/0OYBEquZ_j0

2. Casino Royale – Honička na Madagaskaru

Stříbrná příčka. První James Bond v podání Daniela Craiga, který slavné postavě vtiskl novou, tvrdší a chladnější image. Pro někoho příjemná změna, pro někoho krok špatným směrem. Nikdo však nemůže popřít, že úvodní sekvence je parádní.

httpv://youtu.be/jJubOZLpp4A

1. Expendables 2 – Úvodní akce

Zcela bez debat! Úvodní sekvence tohoto filmu je olymp akčních filmů. Tak famózně a s přehledem natočená řežba, ne že se nevidí jen tak, ona se snad ještě nikdy neviděla. První pohled na Slye v „bugině“, hudba, ostatní členové týmu a samotné kácení nepřátel. Nedá se to popsat nijak jinak než Le Magnifique. Postuji pouze krátký interval z prostředku, úvodní akci si rozhodně nechte až na HD kvalitu.

httpv://youtu.be/KOw6YAMtiBY

Čestné vzpomenutí na: Margin Call, Síla Pomsty, Vall-E a Sedm Statečných.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také