TOP 10: Filmové konce

Přečtěte si

Autor

Opět se k vám, váženým čtenářům, obracím se svou další topkou. Po úvodních nebo otevíracích sekvencích se dnes mrkneme na, podle mě, bestovní filmové konce.

konce

Opět předesílám, v topce se mohlo objevit přesně 10 snímků, ne 150 a opět jsou v žebříčku obsaženy pouze ty filmy, které jsem shlédl. V komentářích se svěřte se svým žebříčkem!

10. Guardians (Zachranáři)

Výtečné drama z prostředí vodních záchranářů. Excelují Kevin Costner a překvapivě i Ashton Kutcher. Konec snímku je velmi silný emocionálně, trochu očekávaný, ale skvěle podaný.

httpv://youtu.be/ddvmEo60gf4

9. Poslední Mohykán

Kdo by neznal skvělý historický snímek s D.D. Lewisem v hlavní roli jako bíleho „syna“ indiána mezi válečnou vřavou Angličanů s Francouzi o půdu v Severní Americe. Epický příběh o lásce, obětech a pomstě. Skvělá závěrečná scéna podtrhnuta skvělou hudbou dua Edelman-Jones stojí opravdu za to, jenom bych namítnul, že souboj obou indiánů mohl být kapičku delší.

httpv://youtu.be/E9SEFMIBwAs

8. Dark Knight

Fanoušci netopýřího ochránce zákona si nemohou nezamilovat konec „dvojky“, ve kterém na sebe Batman vezme špínu po Dentovi a prchá, za zvuků magické hudby hudebního génia Zimmera, před štěkajícími psi a houkajícími policejními auty.

httpv://youtu.be/oL7PSlUuWPs

7. Bourne Supremacy

Druhý díl Bournovské trilogie končí velmi efektně a vkusně. Bourne opět předvádí svou lstivost a nevystopovatelnost. Závěrečná scéna je opět magická i díky Mobyho Extreme Ways. V tu chvíli bylo každému divákovi jasné, že Bourne konečně chystá finální odplatu na půdě New Yorku.

httpv://youtu.be/I3znSbbu9IU

6. Inception (Počátek)

Opět Chris Nolan. Ultimátní film s velmi zajímavým nápadem, který byl realizován naprosto trefně. Závěrečná s „totémem“ rozdělila opět Nolanovu fanouškovskou základnu na dvě půlky, což byl režisérův záměr. Byl to sen nebo se Leo DiCaprio opravdu vrátil do reality?

httpv://youtu.be/XQPy88-E2zo

5. Obvyklí Podezřelí

Tak takhle nějak má končit krimi film s hvězdným obsazením, pokud se chce zapsat do dějin. Prakticky velmi jednoduchý nápad, jak twistit filmový konec, byl proveden s obrovskou dávkou zručnosti. Famózní Kevin Spacey.

httpv://youtu.be/-_6560AW1zQ

4. Training Day

Podle mě s přehledem nejlepší černošský herec všech dob Denzel Washington (se vší úctou k Sidneymu) v jedné ze svých nejslavnějších rolí. Zkorumpovaný manipulant s odznakem a křížem na hrudi, to je Alonso. Drsný detektiv, který musí splatit dluh ruské mafii. Majstrštyk Antoina Fuquy je ve všech směrech parádní, reálný, syrový, napínavý. Konec je zkrátka skvělý a napěchovaný hláškami.

httpv://youtu.be/x-1cJILVq2k

3. Zrcadla

Ano, skutečně. Zrcadla u mě zabodovaly svou závěrečnou scénou natolik, že celkové hodnocení filmu si ode mě zasloužilo dva výkonnostní body navíc. Kiefer Sutherland za skvělé hudby Javiera Navarreteho vychází z trosek, aby zjistil, že se ocitnul na druhé straně. Zjišťuje to, pro mě, velmi efektním a emocionálně silným způsobem.

httpv://youtu.be/c7byl_mAaOE

2. Se7en

Bravo! To co se podařilo necelými dvaceti lety Davidu Fincherovi, zaslouží pěkně dlouhé ovace ve stoje. Paradoxně to, co se stalo alfou a omegou celé pointy jsme viděli pouze v podobě krabice, aniž by nám bylo umožněno pohledět dovnitř. Na oplátku jsme dostali velice smrtelnou, trojuhelnikovou finální „konverzaci“, patřící ke skvostům thrillerového nebe.

httpv://youtu.be/8nIaiPf4QDY

1. Saw

Fenomenální, nijak jinak to nepojmenuji. Přesně tenhle žánr se mi dost líbí a fakt, že přesně v tomhle žánru je 90% film brakem, vyzdvihuje geniální Saw až k nebesům. Celá série má spoustu oprávněných kritiků a haterů, i já patřím ke kritikům směru, jakým se celá série z části vydala, avšak na první díl nemůže nikdo říct ani popel. Fantasticky temný krvavý thriller (nevím, proč řada lidí nazývá saw hororem) má jednu z nejlepších twist závěrečných sekvencí v historii kinematografie.

httpv://youtu.be/v01gDZVRTf0

Zaslouží si zmínit: Matrix, Dark Knight Rises, Bourne Supremacy

9 KOMENTÁŘŮ

  1. Nevím, jestli se autor snaží vyhnout kýči a proto nezmiňuje Vykoupení z věznice Shawshank, ale myslím, že pomineme-li skutečnost, že je jako film hodně zprofanován, tak závěr má jeden z nejlepších a určitě by se měl vejít do TOP 10, možná i na první místo. Taky mi tam docela chybí Mlha (2005), naprosto šokující a emotivní závěr, nebo Psycho… ale samozřejmě je to subjektivní.

  2. Nevím, jestli se autor snaží vyhnout kýči a proto nezmiňuje Vykoupení z věznice Shawshank, ale myslím, že pomineme-li skutečnost, že je jako film hodně zprofanován, tak závěr má jeden z nejlepších a určitě by se měl vejít do TOP 10.

  3. Tak napiš vlastní článek, když seš tak chytrej! Opravdu nepochopím, proč lidi na internetu mají potřebu si jen stěžovat!!!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také