Tip na film: Gia (1998)

Přečtěte si

Připravované hudební filmy, jejichž vlnu rozpoutal úspěch Bohemian Rhapsody

Rok 2018 nám dal úspěšný a velmi oblíbený životopisný hudební film o vzniku skupiny Queen, ale hlavně o hlavní...

Recenze: Mizerové navždy jsou mimořádně nedůstojný a zbytečný comeback

Michael Bay je známý jako tvůrce výbušných akčňáků z přelomu století díky klasikám jako Skála, Armageddon a Pearl Harbor....

Recenze: Richard Jewell jako Eastwoodův povedený hon na tlustého (anti)hrdinu

Nový snímek světoznámého režiséra a legendy světového filmu, téměř devadesátiletého Clinta Eastwooda, vypráví příběh Richarda Jewella, člena ochranky letních...

Autor

Profilový obrázek
Jana Trnkováhttp://www.csfd.cz/uzivatel/63173-ernia/
Snažím se udržovat krok se současnou filmovou tvorbou. Ročně se účastním několika filmových festivalů, přičemž si nejvíc lebedím v indie rovině. Upřednostňuji subjektivní přístup k filmům a reflektuji film i v kontextu dění.

O čem to je? Menší životopisný snímek vypráví o supermodelce Gia Marie Curangi (Angelina Jolie).  Sledujeme její život od jejích 17 let, kdy Gia pomáhá otci jako servírka, až po její smrt ve 26 letech, kdy zemřela na AIDS a byla jedna z prvních žen, kterým byla tato nemoc připsána jako příčina smrti. Mezitím se nám Gia představí jako nespoutaná rebelka, která získá slávu a fanoušky, ale také jako obět vlastní popularity, když propadne drogám a potýká se s problematickými vztahy.

Proč vidět: Gia je sice„pouze“ televizní snímek, ale co si budeme povídat – televizní produkce je kolikrát lepší než to, co nám zrovna promítají na velkých plátnech. Gia je jen jedním z mnoha příkladů. Dalším důvodem je samozřejmě Angelina Jolie. Že Angie fakt hrát umí (a ne jen mávat pistolí v roztrhané košili nebo latexovém oblečku), musí po zhlédnutí tohoto filmu uznat snad každý.

Zajímavost: Po natočení tohoto snímku proběhla anketa “S kým byste nejraději strávili noc?”. Vítězem byla Angelina. Volily ženy.

Režie: Michael Cristofer

Hrají: Angelina Jolie, Elizabeth Mitchell

httpv://youtu.be/xvO1LmVt-7E

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také