Tip na film: Gia (1998)

Přečtěte si

Recenze: Panství Downton – Velkolepé zakončení a povedená sonda do života britské aristokracie

Za cca pět let svého vysílání sbíral seriál Panství Downton samou chválu. Kritici byli nadšení, diváci se nemohli dočkat...

Recenze: Takové krásné šaty – Zvrácený horor o oživlých šatech nebo absurdní kritika konzumu?

Ani jedno, a přitom obojí zároveň. A k tomu ještě střelená komedie se závany mysteriózna. To bych řekl o...

Recenze: To Kapitola 2 – Pokračování téměř bez Pennywise

Dočkali jsme se. Napjatě vyhlížené pokračování nejúspěšnějšího hororu všech dob, To, vstupuje do kin. Jak se nám pokračování hororu...

Autor

Profilový obrázek
Jana Trnkováhttp://www.csfd.cz/uzivatel/63173-ernia/
Snažím se udržovat krok se současnou filmovou tvorbou. Ročně se účastním několika filmových festivalů, přičemž si nejvíc lebedím v indie rovině. Upřednostňuji subjektivní přístup k filmům a reflektuji film i v kontextu dění.

O čem to je? Menší životopisný snímek vypráví o supermodelce Gia Marie Curangi (Angelina Jolie).  Sledujeme její život od jejích 17 let, kdy Gia pomáhá otci jako servírka, až po její smrt ve 26 letech, kdy zemřela na AIDS a byla jedna z prvních žen, kterým byla tato nemoc připsána jako příčina smrti. Mezitím se nám Gia představí jako nespoutaná rebelka, která získá slávu a fanoušky, ale také jako obět vlastní popularity, když propadne drogám a potýká se s problematickými vztahy.

Proč vidět: Gia je sice„pouze“ televizní snímek, ale co si budeme povídat – televizní produkce je kolikrát lepší než to, co nám zrovna promítají na velkých plátnech. Gia je jen jedním z mnoha příkladů. Dalším důvodem je samozřejmě Angelina Jolie. Že Angie fakt hrát umí (a ne jen mávat pistolí v roztrhané košili nebo latexovém oblečku), musí po zhlédnutí tohoto filmu uznat snad každý.

Zajímavost: Po natočení tohoto snímku proběhla anketa “S kým byste nejraději strávili noc?”. Vítězem byla Angelina. Volily ženy.

Režie: Michael Cristofer

Hrají: Angelina Jolie, Elizabeth Mitchell

httpv://youtu.be/xvO1LmVt-7E

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také