CNN zakládá CNN Films

CNN na začátku měsíce ohlásila založení CNN Films produkující dokumenty pro CNN a CNN International.

První dokument, Girl Rising, se bude vysílat příští rok na jaře. Film, který inspiroval globální kampaň na podporu vzdělání pro dívky (pod názvem 10×10), vypráví výjimečné příběhy několika děvčat ze všech koutů světa, jež se rozhodly napříč všem překážkám uskutečnit své sny. V dokumentu uslyšíme hlasy známých celebrit jako Meryl Streep, Anne Hathaway, Kerry Washington nebo Seleny Gomez. Filmn je režírován Rachardem E. Robbinsem (nominovaný na Oscara za Operation Homecoming: Writing the wartime experience).

CNN Films má také dohodnuté věci s režisérem a producentem Alexem Gibney a režisérem Andrew Rossim. Oba dva natoší pro CNN Films nové dokumenty, které se následně budou vysílat na CNN.

Nové plnohodnotné dokumenty se budou zajímat jak politikou, tak i sociálními nebo ekonomickými problémy. Vysílat se budou v hlavním vysílacím čase a to hned několikrát, aby se zvýšila šance poukázání na daný problém. Spolu s dokumentem bude CNN vysílat stejně zameřený program, který osvětlí danou problematiku nového dokumentu. To vše napříč všemi kanály nebo i online na webovkách stanice.

CNN Films také plánuje vysílat dokumenty nejen na televizních obrazovkách, ale také je přinést na plátna kin – jak festivalových, tak normálních.

Zde s emůžete podívat na trailer k prvnímu dokumentu: Girl Rising

httpv://youtu.be/CdMNwhnAOrk