Žádná extended verze Dark Knight Rises neexistuje!

Smutná zpráva pro všechny fanoušky Batmana. Nedávno jsme vás informovali o zvěstech, podle kterých se měla již brzy objevit prodloužená verze posledního dílu trilogie. Třicet minut dosud neviděných záběrů včetně poodkrytí Baneovi minulosti. Oficiálně však bylo potvrzeno, že žádná prodloužená verze neexistuje.

Má to své racionální vysvětlení. Christopher Nolan patří k režisérům, kteří nedělají extended nebo director´s cut verze. Takže Dark Knight Rises, kterého jste viděli v kinech, je jediným existujícím, 165 minutovým epilogem celé trilogie. Vše na pravou míru uvedli Nolanovi zástupci pro tisk.

Fanoušci se těšili zejména na Banův flashback z jeho uvěznění, kdy byl pod neustálými útoky spoluvězňů. Designérka Lindy Hemmingová uvedla. „Měli jsme scénu s Banem, kdy byl mladistvý. Měl jiný opasek, než v dospělosti a fundamentální rozdíl byl samozřejmě v dýchací masce. Měl ji dost provizorní a více odstrašující. Učil se stejnému bojovému umění jako Bruce Wayne, akorát ne tréninkovými metodami, ale přímo v boji,“ uvedla Hemmingová.

Inu, samotné grandiózní finále nebude mít tedy žádnou bonusovou tečku, ale i tak můžeme s klidným vědomím říct, že Christopher Nolan nic z velkého finále nenechal nevyřešené a můžeme na celou trilogii vzpomínat jen v tom nejlepším.