Tip na film: Rocky Horror Picture Show (1975)

Přečtěte si

Autor

Jana Trnková
Jana Trnkováhttp://www.csfd.cz/uzivatel/63173-ernia/
Snažím se udržovat krok se současnou filmovou tvorbou. Ročně se účastním několika filmových festivalů, přičemž si nejvíc lebedím v indie rovině. Upřednostňuji subjektivní přístup k filmům a reflektuji film i v kontextu dění.

O čem to je? Brad a Janet se rozhodnou zpečetit jejich sňatek a chtějí navštívit profesora, který je představil. Po cestě se jim ale stane nehoda a oni pro pomoc zaklepají na dveře prapodivného sídla. Co je ale čeká uvnitř je jedno velké absurdum. Pánem domu je Frank-N-Furter, transvestita-vědec, který právě pořádá shromáždění obyvatel planety Transsexual.

 Proč vidět? Film je absurdním erotickým snem s prvky scifi a hororu, který si buď zamilujete, nebo to vypnete po 20 minutách (možná dřív). Tak jako tak jde o kult s výborným soundtrackem a mimo jiné roztomilou Susan Sarandon, které tento film nakopl kariéru.

Zajímavost: Film je adaptací divadelního muzikálu, který ale v kinech moc velký úspěch zprvu nesklidil. Ten se zpozdil, ale zato trvá do dnes. Film se promítá dodnes a nejsou to jen ledajaké projekce – diváci jsou součástí celé experience, když v určitých momentech šustí novinami nebo hážou rýží (podívej se sem pro víc informací)

Režie: Jim Sharman

Hrají: Tim Curry, Susan Sarandon, Barry Bostwick, Charles Gray, Richard O‘Brian

httpv://youtu.be/6PAkEZDJtqg

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také