Tip na film: Hodiny (2002)

O čem to je? Film má tři linie, které všechny na první pohled spojuje pouze román Virginie Woolf – Paní Dallowayová. 1923, Anglie – Virginie Woolf (Nicole Kidman) začíná psát svůj nejslavnější román. 1951, LA – Laura Brown (Julianne Moore), začíná číst Paní Dallowayovou a četbou uniká svým starostem a výčitkám. 2001, New York – Clarissa Vaughn (Meryl Streep) chystá večírek pro svého přítele, který umírá na AIDS.


Proč vidět? Je to jeden z těch filmů, které můžete vidět víckrát a pokaždé objevíte nové souvislosti a všimnete si dalších detailů, které vytváří geniální mozaiku. Navíc přičtěte excelentní herecké výkony všech účastněných a nádhernou hudbu Philipa Glasse. Je to jeden z nejlepších filmů o ženách (i lásce, vztazích a smrti), který ale mohou ocenit i muži.

Zajímavost: Natočen podle knihy Michaela Cunninghama, který byl za tento román odměnen Pulitzerovou cenou. Je to dílo ryze inspirované životem a románem Virginie Woolfové – proto i název Hodiny, což byl pracovní název pro Paní Dallowayovou, když ho Virginie psala.

Režie: Stephen Daldry

Hrají: Nicole Kidman, Julianne Moore, Meryl Streep, Ed Harris

httpv://youtu.be/yMErdpA804Y