Hobit: Názvy dílů a data premiér

Přečtěte si

16 novinek, které v týdnu uvede Netflix

Poslední týden tohoto měsíce bude na Netflixu ve znamení originální hororové tvorby, zajímavých dokumentů, ale také jedné velké premiéry...

16 filmů na Halloween pro celou rodinu za posledních 10 let

Doporučujeme patnáct filmů, které se mohou skvěle hodit, pokud hledáte to pravé filmové dobrodružství pro celou rodinu na blížící...

12 dokumentů o pandemii Covidu-19

Pokud vám všudypřítomný koronavirus ještě neleze krkem, můžete se o něm dozvědět i něco víc. Třeba to, co se...

Autor

LukeS
Student TULky, horolezec a mám rád hlavně sci-fi filmy a hrané adaptace komiksů. Nejoblíbenější filmy: Star Wars, Indiana Jones, Jurský Park, Pán Prstenů, filmy od Marvela počínaje Incredilble Hulkem.

Už dlouho víme, že se Peter Jackson rozhodl z Hobbita udělat trilogii (což vítám :-)), ale co zůstalo utajeno, je oficiální datum premiéry třetího filmu a podtitul filmu druhého. Tyto informace se dnes objevily na oficiálních www a FB stránkách trilogie. Už víme, že první film ponese název Neočekávaná cesta a do kin se dostane 13.12. 2012.

O druhém filmu víme, že datum premiéry byl stanoven na 12.12.2013, ale změnil se podnázev. Původní název byl Tam a zase zpátky (jako kniha) avšak tento název převzal film poslední. Nový název zní The Desolation of Smaug, oficiální překlad pro českou distribuci zatím není znám, ale volně by to mohlo znamenat něco ve smyslu Šmakovo opuštění nebo Šmakova samota.

Datum premiéry třetího filmu je stanoven na 18. 6. 2014 (zatím není potvrzen českou distribucí) a jak bylo řečeno, ponese název Cesta tam a zase zpátky. Filmy se budou v kinech promítat jako 2D i 3D verze včetně IMAXu, a navíc i v HFR (High Frame Rate) 3D s dvjounásoubným počtem snímků za vteřinu tj. 48 fps, což by mělo způsobit realističtější podání divákovi. Doufám že se tato verze dostane i do našich kin.

Nyní už nezbývá než se nedočkavě těšit na 13. prosinec, kdy nás Peter Jackson vezme po 9letech zpátky do Středozemě, ale do doby 60 let před dějem Pána Prstenů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

VOD

Čtěte také