Cuarón s Abramsem spojí síly

Televizní seriály v poslední době leckdy válcují i filmovou produkci a tak se není čemu divit, že televize láká renomované režiséry právě z filmové branže. Tohle je případ i Alfonso Cuaróna, nadaného režiséra, který naposledy potěšil svými Potomky lidí. V zatím nepojmenovaném projektu NBC spojí síly s J.J. Abramsem.

Cuarón s Abramsem

Cuarón přitom není v televizních vodách nováčkem. Na přelomu 80. a 90. let režíroval a napsal 6 dílů mysteriózního hororu La Hora Marcada a o pár let později natočil jeden díl Padlých andělů. Příští rok mu má vyjít očekávané sci-fi Gravity a mezitím se upsal výše uvedenému televiznímu projektu pod záštitou čtvrté nejsledovanější televize NBC (Studio 30 Rock, Community). Mexický režisér bude pilot režírovat a nyní ho píše s Markem Friedmanem (nepříliš povedená Země zatracených). Seriál se bude týkat dívky obdařené nadpřirozenými schopnostmi a vězně, který bude jejím ochráncem.

Cuarón s Abramsem

Další důležitá postava tohoto projektu, J.J. Abrams, již dotočil druhý Star Trek a bude na celý seriál dohlížet z pohledu výkonného producenta. Jak již můžeme vytušit z krátké synopse a z přítomnosti autora Ztracených, o mysteriózní atmosféru zřejmě nebude nouze. A pokud bude na palubě přítomen i jeden z nejprogresivnějších režisérů současnosti, zájem může pouze a jedině vzrůstat. Datum pilotu je zatím neznámé, stejně jako herecké obsazení.