Vítězové 47th KVIFF

Přečtěte si

Autor

Jana Trnková
Jana Trnkováhttp://www.csfd.cz/uzivatel/63173-ernia/
Snažím se udržovat krok se současnou filmovou tvorbou. Ročně se účastním několika filmových festivalů, přičemž si nejvíc lebedím v indie rovině. Upřednostňuji subjektivní přístup k filmům a reflektuji film i v kontextu dění.

Včera proběhlo slavnostní zakončení Filmového festivalu Karlovy Vary. Susan Sarandon dostala Křišťálový glóbus za přínos kinematografii a také byl vyhlášen vítěz festivalové soutěže.

Porota ze dvanácti soutěžních snímků vybrala norského reprezentanta: HENRIK (Mer eller mindre mann/Henrik). A víte, kolik doláčů tahle výhra přinese režisérovi a producentovi? Celková částka činí 25 000 USD, které se rozdělí půl a půl. No neberte to. Další kategorie, která je finančně ohodnocená je Zvláštní cena poroty, která vítězovi vynese 15 000 USD. Letos se tímto snímkem stal Román o jednom masakru (Romanzo di una strage ) italské produkce.

Vítězů bylo ale vyhlášeno víc. Ženské role, mužské role, zvláštní uznání, pak celá kategorie Na východ od západu, Dokumenty a všechny si je můžete projít zde.

Za zvláštní zmínku myslím stojí divácka cena deníku Právo. Tato cena je vyhodnocená podle hlasování diváků, kteří své hlasy odevzdávají při východu ze sálu. Leotšním výhercem je snímek Hasta la vista! (s celkovým hodnocením 1,06). Film, který přijela uvést Helen Mirren, skončil někde kolem desátého místa s hodnocením 1,31.

Pokud Vás zaujal nějaký snímek, ať už vítězný nebo ne, zkuste se podívat sem. V Praze ode dneška probíhají oficiální Ozvěny MFF KV! A kdo nemá rád „festivalovky“, koukněte stejně. V programu naleznete i pecky jako nový film Woodyho Allena Do Říma s láskou, který jinak do kin dorazí až někdy na podzim.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také