Soutěž o filmy: Hancock a Já, robot

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Začíná nová soutěž, tentokrát rovnou o dva filmy, které získá výherce naší lehce kreativní soutěže sponzorované internetovým obchodem arara.cz. Opět jsme se snažili přijít s novým, neprofláknutým způsobem soutěžení.

Vymysli, minimálně ve třech větách, filmový námět s prvkem sci-fi. – Pod text nezapomeňte uvést vaši emailovou adresu! Bez ní se váš sci-fi námět nemůže počítat mezi soutěžní!

Své nápady pište zde do komentářů. Čas máte do 30. července 2012! Výherce získá filmy Já, legenda a Hancock.

UPDATE: Vítězem soutěže a novým majitelem dvou filmů s Willem Smithem je Kedlik.

V daleké budoucnosti Země se život po globální katastrofě soustředí na malé souostroví uprostřed oceánu. Tady, chráněná před jakýmkoliv nebezpečím zvenčí Velkou mořskou bariérou, vyrůstá i Anax, adeptka na studium na Akademii, která právě před komisí skládá zkoušky z historie. Spolu s ní se vracíme v dějinách nazpět, k událostem, které předcházely zrodu novodobého státu. Mladý voják jménem Daniel neuposlechne předpisů a zachrání dívku, která odkudsi na lodi připlula k bariéře. Za to je odsouzen a představitelé státu se rozhodnou ho navíc využít k výzkumu ,- přidělí mu do vězení za společníka androida jménem ERNU, který má interakcí(komunikací) s ním rozvíjet svůj intelekt. Jenže projekt selže a ERNU se kontaktem s odbojným a neposlušným Danielem naučí věci, které jeho konstruktéři nepředpokládali. To nevyhnutelně vede ke střetnutí androidů a lidí. Dějiny, o nichž Anax vypráví, splynou s přítomností a to spěje k šokujícímu odhalení… Kdo vlastně vyhrál finální bitvu? SPOILER (Anax je Androidka).

9 KOMENTÁŘŮ

 1. V daleké budoucnosti Země se život po globální katastrofě soustředí na malé souostroví uprostřed oceánu. Tady, chráněná před jakýmkoliv nebezpečím zvenčí Velkou mořskou bariérou, vyrůstá i Anax, adeptka na studium na Akademii, která právě před komisí skládá zkoušky z historie. Spolu s ní se vracíme v dějinách nazpět, k událostem, které předcházely zrodu novodobého státu. Mladý voják jménem Daniel neuposlechne předpisů a zachrání dívku, která odkudsi na lodi připlula k bariéře. Za to je odsouzen a představitelé státu se rozhodnou ho navíc využít k výzkumu ,- přidělí mu do vězení za společníka androida jménem ERNU, který má interakcí(komunikací) s ním rozvíjet svůj intelekt. Jenže projekt selže a ERNU se kontaktem s odbojným a neposlušným Danielem naučí věci, které jeho konstruktéři nepředpokládali. To nevyhnutelně vede ke střetnutí androidů a lidí. Dějiny, o nichž Anax vypráví, splynou s přítomností a to spěje k šokujícímu odhalení… Kdo vlastně vyhrál finální bitvu? SPOILER (Anax je Androidka)
  jan.brandtlik@seznam.cz

 2. Každý nově narozený získá „domácího mazlíčka“ = zvěstovače
  smrti. Ten se vyvíjí stejně jako jeho majitel. Pokud ale zvíře zemře, znamená
  to, že dotyčnému, kterému patřilo, zbývá už jen týden života. Stejným způsobem,
  jakým skonal zvěstovač (nehoda, náhoda, cizí přičinění…), zemře i člověk
  samotný. Podle něho, je také možné se smrti „vyhnout“… jenže, vzdorovat smrti
  není tak jednoduché, jak se zpočátku může zdát…

 3. Současnost. Vědci v CERNU provádějí rutinní pokusy se srážejícími se protony, ale dosáhnou nečekaného úspěchu tím, že se při jedné velmi mocné srážce otevře červí díra do paralelního světa. Velmi dlouho se nic neděje a tak zkusí skrz červí díru vyslat signál na který dostanou odpověď. Zahájí diplomatickou cestou komunikaci a po čase pošlou speciálně vybraný tým do paralelního světa jehož obyvateli jsou z větší části kyborgové. Ti kdo jsou stále normálními lidmi žijí na okraji společnosti a jsou považováni za největší spodinu. Bohužel něco se pokazí červí díra se zavře a tým je vyhoštěn do jednoho takového gheta a musí přežít a vymyslet jak se dostat zpátky domů.

  lihmadam@gmail.com

 4. Sú sedemdesiate-osemdesiate roky. Zem je pozorovaná mimozemšťanmi, ktorí ju plánujú ovládnuť. Nechcú vojnu, pretože ju nechcú zničiť. Tak vymyslia plán. Zamerajú sa na mladého informatika, ktorý v garáži pracuje na novom softvéri a zatiaľ neúspešne sa snaží preraziť. Nenápadne mu vnukajú do hlavy myšlienky, ktoré on považuje za inšpiráciu a začne sa nimi riadiť. Tak vymyslí malý čip, ktorý vylepšuje výkon všetkej elektroniky a hlavne počítačov. Tento čip sa dostane do sveta a všetci výrobcovia ho používajú vo svojich produktoch, pretože je lacný a efektívny. Produkty obsahujúce čip sa dostávajú aj do blízkostí najvplyvnejších osobností, ako sú prezidenti, majitelia najbohatších firiem, generáli atď. V čipoch sa však nachádza malé zariadenie, ktoré tam namontoval mladý vedec, bez toho aby vedel čo to spôsobuje. Mimozemšťania ním dokážu vysielať nejaké, iba im známe vlnenie, ktoré zastavuje orgány a spôsobuje okamžitú smrť. Tak začínajú umierať všetci títo hodnostári a zamaskovaní mimozemšťania sa dostávajú na ich miesta a začínajú vyciciavať Zem od všetkých surovín, bez toho aby o tom ľudia vedeli. Jediný kto to vie, je ten mladý vedec, ktorý je aj jedinou spásou Zeme.
  rado9majer@gmail.com

 5. Všude se začínají objevovat létající talíře. Vzdušná obrana je okamžitě smetena, vojenské základny jsou zničeny. Pořád přilétají další a větší lodě, které přivážejí nepřátelskou armádu. Vše je zničeno, lidé jsou otroci mimozemštani přestavují Zemi na svou základnu. Mezi mimozemšťany řádí válka, lidé se vzbouří a doufají v záchranu od ostatních mimozemšťanů, ale to se nestane a Země je zničena i s nimi.

 6. Vzdálená budoucnost. Všichni jsou si rovni. Spravedlnost existuje.
  Korupce ne. Politici dodržují sliby, jsou tu pro lidi. Snížili si platy.

  Je to nudný kraťas ale jestli tohle neni sci-fi tak fakt nevim 😀

  h.o.n.za@seznam.cz

 7. Vzdálená budoucnost. Všichni jsou si rovni. Spravedlnost existuje.
  Korupce ne. Politici dodržují sliby, jsou tu pro lidi. Snížili si platy.

  Je to jen nudný kraťas ale jestli tohle neni sci-fi tak fakt nevim 😀

  h.o.n.za@seznam.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také