Oficiálně: Hobit bude trilogie!

Přečtěte si

10 filmů odehrávajících se na obrazovkách počítačů

Filmy odehrávající se na obrazovkách počítačů nebo chytrých telefonů (desktop films), jsou poměrně nový subžánr, který se v posledních...

10 nejnovějších minisérií na HBO GO

HBO je přehlídkou výborných minisérií, a ty nejnovější, které byly uvedeny na službě HBO GO, rozhodně nejsou výjimkou. Tohle...

23 titulů, které rozšíří nabídku Netflixu tento týden

Diváci Netflixu si mohou mnout ruce nad další záplavou novinek. Obsah této služby se již tento týden rozšíří o...

Autor

LukeS
Student TULky, horolezec a mám rád hlavně sci-fi filmy a hrané adaptace komiksů. Nejoblíbenější filmy: Star Wars, Indiana Jones, Jurský Park, Pán Prstenů, filmy od Marvela počínaje Incredilble Hulkem.

Je to oficiální! Nedávno jsme vás informovali o tom, že je tu možnost ze dvou filmů vyprávějících příběh Bilba Pytlíka, Gandalfa a 13trpaslíků sestříhat celou trilogii. No a dnes tvůrci učinili oficiální prohlášení a je to tak.

Peter Jackson řekl:  „Teprve na konci natáčení máte možnost si sednout a podívat se na film, který jste stvořili. Nedávno jsme já, Fran (Walshová) a Phillipa (Boyensová) podívali na úplně první verzi prvního filmu a na kousek filmu druhého. Byli jsme velmi potěšeni, že se vše vydařilo, především pak postavy a štáb, který je přivedl k životu. A tak jsme si položili otázku: Chytíme se šance vyprávět více z tohoto příběhu? Odpověď naše, jako producentů a tvůrců, ale i Vás fanoušků, byla jednoznačné ANO.

Víme, kolik z příběhu Bilbo Pytlíka, Gandalfa, trpaslíků, ale i jiných postav, by zůstalo nevyprávěno, pokud se té šance nechopíme. Bohatost příběhu Hobbita, stejně jako některé s ním spojené části Pána Prstenů, nám dovoluje vyprávět celou, nemalou roli Bilba Pytlíka, kterou sehrál v občas nebezpečné, ale vždy vzrušující historii Středozemě.

Takže bez dalšího protahování bych rád , i za studia New Line Cinema, Warner Bros. Pictures, Metro-Goldwyn-Mayer, Wingnut Films a celý štáb prohlásil, že se ze dvou filmů stávají tři.

Byla to vskutku neočekávaná cesta a slovy pana profesora Tolkiena osobně: Příběh, který vyrostl ve vyprávění.

S pozdravem 
Peter Jackson

Zatím nebyl zveřejněn datum premiéry třetího filmu, ale předpokládáme, že to bude v prosinci 2014. A co vy, máte z toho radost jako já, nebo vám vadí čekání na konec?

Předchozí článekPreview: Skyfall (2012)
Další článekHBO a Showtime: Kdo z koho?

4 KOMENTÁŘE

  1. Myslím, že produkční by nesouhlasili pouze tehdy, kdyby se nějak monstrózně zvětšily náklady a byly by větší problémy při sepsání nových smluv apod. Evidentně to ale tak horké není a vyrýžovat na jasném kasovním trháku ještě o několik set milionů dolarů navíc by si nechal utéct jenom úplný blázen (kór když tam ještě je MGM). Na druhou stranu je sympatické, že v tom silně figuruje Jackson a nejde o střet zájmů, byť je mi myšlenka DC edic původních dvou dílů pořád tak nějak bližší…

  2. Jackson se podle mého rozhodl pod nátlakem studia, které chce ze značky vytřískat co nejvíce. Možná se ale pletu a natočili hromadu materiálu, který v knižní podobě nebyl vůbec zmíněn….

      • Je to tak a jde do toho především z toho důvodu aby měl víc prostoru pro neknižní scény a pro děj pro plynulejší navázaní na LOTRa, z čehož mám velkou radost protože Hobbita jako knížku znám téměř nazpaměť takže mě může Jackson něčím překvapit 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

VOD

Čtěte také