Koukat nebo nekoukat na trailery?

Momentálně očekáváme několik filmů, které provází silná propagace zahrnující především další a další dávky trailerů. Nejdřív přijde teaser trailer (které jsou podle mě nejlepší 😉 ), pak první plnohodnotný trailer, druhý, třetí speciální pro Japonsko, čtvrtý, TV spot raz dva tři… A člověk by si z toho pomalu mohl vytvořit celý film.

Problém ale je, že v traileru jsou záběry poskládány často uplně jinak než ve filmu. A když má člověk nakoukané trailery, může ho to v kině zmást nebo i zklamat. Navíc trailery mají určité tempo, které celý film neudrží.

Já sama se po několika zkušenostem trailerům spíš vyhýbám. Mým prvním zklamáním byla Černá labuť. Trailer mě naprosto nadchnul, dokud jsem neviděla film. Po té mi došlo, že ten trailer je vlastně celý film, akorát shrnutý do dvou minut. Se vším všudy. Další věcí je hudba v traileru, která nakonec s filmem nemusí mít nic společného (viz Avatar, kde se použila hudba z Ostrova).

Myslím, že posledním možným zklamáním byl Prometheus. Já osobně viděla asi jen dva trailery, takže jsem žádný větší problém neměla, ale i z těch dvou jsem byla zvyklá na určité pořadí záběrů, které ve výsledku bylo uplně jiné.

Poslední dobou se objevilo neuvěřitlené množství trailerů na nového Batmana. Viděli jste je všechny? Já snad jen ten jeden, co pouští v Imaxu a už tak mám ohrané: „There’s a storm is coming, Mr. Wayne“, které ve filmu rozhodně nebude mít takovou šťávu jako v traileru, kdy se s těmito slovy prolíná americká hymna ze stadionu a vidíme záběry z akce…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno