Box Office č. 13: Doba ledová překonala Spider-Mana

Opět naše pravidelná rubrika, tentokrát za víkend 13 – 15. července. Kromě čtvrté Doby ledové se v žebříčku moc nestalo  a opravdu se čeká už jenom na nového Batmana, který na dlouhé týdny ovládne tržby kin.

1) Ice Age: Continental Drift
Známá animovaná série už je tu s dalším pokračováním a i když by se možná zdálo, že tahle značka už nemůže vydělávat, opak je pravdou. Děti a jejich rodiče stále chodí do kin a je to vidět. Za první víkend 47 mega a celosvětově už 386 milionů.

Ice Age: Trailer

2) The Amazing Spider-man
Restart slavného pavoučího muže už se promítá druhý týden a jeho výdělky zas tolik Amazing nejsou, jak se čekalo. I tak si poměrně v pohodě vydělá. Druhý víkend 35 milionů a celosvětově už 521 milionů a to už je přes dvojnásobek rozpočtu.

Recenze: The Amazing Spider-man

3) Ted 
Nadávající plyšový medvídek a Marc Wahlberg stále vydělávají jak můžou. Poslední víkend za 22 mega a celosvětově už 190 milionů.

4) Brave
Pixar animák o zrzce s lukem a šípy vydělal za poslední víkend dalších 12 milionů do kasičky a celosvětově má na kontě 243 milionů.

5) Savages
Triller s hvězdami jako Uma Thurman, nebo John Travolta a  rozpočtem 45 milionů. Bohužel, filmu se nedaří a 9,4 milionů za poslední víkend to jenom dokazuje. Celosvětově má tento film na kontě jenom 33 milionů.

Filmy pod TOP 5
6. Magic Mike ( 9 mil.)
7. Tyler Perry’s Madea’s Witness Protection (5,6 mil.)
8. Katy Perry: Part of Me (3,8 mil.)
9. Moonrise Kingdom (3,7 mil.)
10. Madagascar 3 (3,6 mil.)