Box office č. 11: Plyšák Ted a Striptér Channing Tatum

Po upgradu našeho webu je opět zpátky naše pravidelná rubrika a za tu dobu se žebříček tržeb radikálně změnil. Do kin připutoval sprostý plyšák Ted a Channing Tatum začal vydělávat jako striptér. Tržby jsou uvedeny za víkend od 29.června do 1. července.

1) Ted
Mark Wahlberg, Mila Kunitz a režisér Seth MacFarlane, který nejenom že dal hlas hlavní postavě, ale hlavně natočil solidní černou komedii, která vydělává. Za první víkend shrábl sprostý méďa 54,4 mil.

Ted – Trailer

2) Magic Mike
Dobrá zábava za málo peněz. Komedie s rozpočtem 7 milionů a sympaťák Channing Tatum, který je momentálně na vzestupu. Tyto dva faktory se zdají jako dobrý recept na slušný výdělek. Parta sličných hochů se svléká v kinech teprve tři dny a na kontě už je skvělých 39 milionů.

3) Brave
Animák od Pixaru o kterém se hodně mluvilo vydělává celkem dobře, ale na to, že bylo potřeba 185 milionů k vytvoření zrzky s lukem, jsou výdělky stále neuspokojivé. Za tento víkend 34 mega z USA a celosvětově 159 milionů nasvědčuje tomu, že animák, do kterého se vkládaly velké naděje, se jenom zaplatí.

Trailer: Brave

4) Tyler Perry’s Madea’s Witness Protection
Další bláznivá komedie, kterou režíruje Tyler Perry a hraje zde podobně jako  Eddie Murphy několik postav naráz. Za první víkend snímek vydělal 25 milionů.

5) Magascar 3
Další animák, tentokrát od Dream Works, má oproti Brave slušně vyděláno. Za poslední víkend přivydělal dalších 12 milionů. S celosvětovými tržbami 424 milionů a rozpočtem 145 mil. je studio výrazně v plusu.

Box office propadák!
Propadákem je jednoznačně Abraham Lincoln. Jeden z letošních očekávaných filmů zklamal na plné čáře. Zdá se, že zabiják upírů diváky moc nezaujal. Za poslední víkend pouhých 6 milionů a celosvětové tržby se zastavili na aktuálních 46 milionech. Při rozpočtu 69 milionů to nevypadá na kasovní trhák.

Filmy pod TOP 5
6. Abraham Lincoln: Vampire Hunter (6 mil.)
7. Moonrise Kingdom ( 4,926 mil.)
8. Prometheus ( 4, 921 mil.)
9. Snow White and the Huntsman (4,5 mil.)
10. The Avengers ( 4,4 mil.)