TOP 10 PC her, které si zaslouží vlastní film

Přečtěte si

Autor

Přináším svůj subjektivní žebříček TOP 10 počítačových her, které mě buď oslovily natolik, abych si přál filmovou verzi, nebo prostě se jednalo o takový příběh, který v hollywoodu ještě (nepochopitelně) nebyl. Je spousta známých a slavných her, které se v žebříčku neobjeví, patrně proto, protože sám nejsem videoherní pařan.

Zfilmované PC hry zde uvedené, by měly mít ve filmu totožné (a další přidané) postavy, stejné prostředí a podobný nebo záměrně zcela jiný (aby se předešlo predikci) příběh.

10. Commandos

Pamatujete na skvělou strategii z WWII., kde jste ovládali svalovce ze zelených baretů, špióna, ženistu a vodního specialistu. Co takhle, kdyby si studia v Hollywoodu uvědomila, že velkolepé a patosem prosáklé hrdinské filmy již nelákají, kór, když postavám, až na tu nejhlavnější, prakticky ani nefandíte, protože prostě o ní nic nevíte. Co takhle slavné trio natočit ve stylu filmové verze A-Týmu. Každá postava se svým „představovacím“ prostorem a poté šup do nějaké „téměř sebevražedné“ mise za nepřátelskou linii? Ano, Michael Bay chce něco říct?

9. Descent: freespace

Jedna z mých prvních her. Samozřejmě je mi jasné, že kousky jako Wing Commander atd. atd. tuhle problematiku vesmírných bojovek řeší, ale mě zaujal příběh postavy, za kterou hrajete a jedna mise obzvlášť. Co takhle (ano přiznávám, klišé jak vyšité) role úplného zelenáče, který nemá co ztratit, přihlášeného do služeb aliance, která plánuje protiútok za záchranou Země a celé naší galaxie? Pamatujete na misi, kdy jste museli v utajení kličkovat mezi stovkami nepřátelských mimozemských lodí a postupně je skenovat? Takto napjatá a hustá atmosféra během této mise by připoutala k sedadlům nejednoho space fanouška.

8. Outlaws

Kovbojských filmů známe také mnoho a jeden z nejlepších z nich je jistě „Rychlejší než smrt“ s Leem DiCapriem, Sharon Stone a Genem Hackmanem. Co takhle tentokrát ultimátnější snímek, založený čistě na akci a reakci ve stylu „Poslední zůstává“ s Willisem? Hlavní hrdina z této hry zachraňuje svou rodinu před bandou nemilosrdných gaunerů a ne zrovna málo nábojů jsme během kampaně vystříleli.

7. Blood

Hra z podsvětí. Po paskvilech typu Max Payne a jemu podobných, by se konečně mohl objevit film s parádně ďábelským vizuálem i hlavní postavou třímající vidle v ruce jako symbol ultimátní zbraně. Antihero v podobě  vzkříšeného zombíka, který drtí ostatní zombiky. Robert Rodriguez se hlásí? Prodáno!

6. F.E.A.R.

Další fantasy hra, která by si zasloužila libový vizuál a hlavně pořádnou nálož lekaček. Co takhle mix normálního pohledu s FPS prvky, které jsme viděli na konci filmu Doom? Hra nabízí nepřeberné množství variant příběhu, avšak chytlavá postava malé černovlasé holčičky by ve filmu chybět neměla.

5. S.T.A.L.K.E.R.

Po hororu Chernobyl Diaries by se mohla začít točit adventurní „stand-alone“ střílečka s rpg prvky. Proč ne? Lokalit v Rumunsku či Bulharsku je spousta, které by Černobyl připomněly. Přidejme legendu o „Zóně“, Strelokovi, atd. atd. a máme tu prvotřídní akční příběh, orientovaný na velmi chemickou a osamělou atmosféru. Ano, to samé jsme viděli ve snímku „Já, Legenda“, ale představte si podobný film na opačné straně planety, a přístrojem měřící radiaci a všude kolem zmutovanou faunu a floru.

4. Bioshock

Podvodní svět je zatím nejblíže k realitě na filmové plátnu. V Hollywoodu se již dlouho mluví o tom, že Wentworth Miller (Scofield z Prison Breaku) si zahraje hlavní roli v připravované podmořské fantasy z daleké budoucnosti, kdy svět na pevnině skomíral a jeden fanatický vědec tak pod oceánskou hladinou vytvořil na první pohled idylický nový svět. Jenže……

3. Painkiller

Osobně bych si moc přál, aby tato naprosto jednoduchá a triviální střílečka našla své hnízdečko i v kinech. Přece filmová studia musí vědět, že dnešní publikum ve věkovém rozmezí 15-20 si libuje v našlapaných hi-tech megalománských světech, které s realitou nemají nic společné. Příběh o chlápkovi, který se po autonehodě ocitl mezi nebem a peklem a nyní musí svést boj o svou duši v místech, které doslova vyrážejí dech. Zack Snyder má jakou předvolbu?

2. Call of Duty: Modern Warfare

Price, Soap, Ghost, Nikolaj a další. Jasně, těch akčních hitovek bylo v poslední době až až a ne zrovna každá uspěla. Dnes, kdy se musí šetřit každá korunka (čti Dolar) se zřejmě nemůžeme dočkat ultimátní řežby, proložené skvělým příběhem a opravdovým vžitím se do postav. Tento film je zatím slavné pc hře zdaleka nejblíž, avšak dokud neuvidím film, kde si postarší ostřílený chlápek s knírkem naposledy šlukne z doutníku, aby pak postřílel ruské komando či pomáhal  osvobodit Prahu, nebudu spokojen. Prostě ne. Zvlášť, když se nabízí naprosto vhodní herci, pro každou z postav a zadruhé také, když Call of Duty nabízí naprosto parádní příběh od začátku až do konce, o čemž si hlavní konkurent jménem Battlefield může jenom nechát zdát. Navíc nutno podotknout, že hudbu pro druhý díl složil Hans Zimmer a pro trojku Brian Tyler. Jedna ikona filmové hudby a momentální špička mezi těmi mladšími a dravými skladateli. To už přece musí znamenat kvalitu. Tak co producenti? Oživíte Soapa a Price? Tržby? Nepředvídatelně vysoké!

1. Half-Life

Absolutní vítěz mých filmových snů. Gordon Freeman v epickém questu z nevadské laboratoře, přes planetu Xen až do tajuplného City 17, kdesi ve východní Evropě. V patách jednotky Combinů – dobyvatelskou rasou, která si po sedmihodinovém boji podmanila Zemi. Avšak za pomoci Alyx, „Psa“, hláškujícího Barneyho, mazaného Dr.Kleinera nebo obětavého Eliho se může lidský odpor postavit krutovládě mimozemské rasy. To vše ale až v sequelu! 😀 V prvním filmu totiž dostane prostor spíš jen Freeman s Barneyem, kterak se snaží uprchnout z Black Mesy a dosahu vládních jednotek, které mají za úkol pozabíjet veškerý personál. Nad tím vším bdící neznámý spojenec nebo nepřítel G-Man? Načervenalé skalisté hory v Novém Mexiku by posloužily naprosto báječně k prvnímu filmu, zatímco východní Evropa k sequelu. Ten film by se psal prakticky sám, kdyby jej dělali takoví nadšenci, jako my, kteří jsme Half-Life milovali a milujeme. Neštvi nás Hollywoode a něco udělej nebo otevřeme portál a pošleme na vás headcraby!

19 KOMENTÁŘE

 1. Ubisoft plánuje ambiciózne projekty ale myslím že také Spec Ops: The Line by si tu zaslúžilo byť.

  • o tomhle filmu samozřejmě vím, ale nejsem si jist že se tam někde podíváme do černobylské olbasti, uvidíme prvky RPG atd atd….

   • Když jsi ten článek psal tak si o něm nevěděl. Není to žádná ostuda tak proč to nepřiznáš 🙂

    A co si představuješ pod pojmem RPG prvky ve filmu?

    • neviděl jsem ho ale kdysi davno jsem četl synopsi atd..

     rpg prvky ? ty ktere jsou ve hře jako např to kupování, vyměnování atd atd… prostě snaha v zoně přežít s minimem jidla atd

 2. To co funguje ve hře totiž nemusí fungovat ve filmu. A k těm hrál co jsi vyjmenoval, moc si nedokážu představit převedení tak rozsahlých her na filmové plátno. A je asi dobře že se o to nikdo ani nepokusí, vzhledem k tomu že neexistuje dobrý film s herní předlohou 🙂

  Borec: No kdo ví čím se autoři inspirovali víc, jestli filmem nebo knížkou, kde se zóna a stalkeři objevili poprvé. 🙂

  • já nevím,ale první rozhodně byla kniha od Strugatských, posléze Tarkovského film a pak až hra.. ale opravdu nevím.. každopádně málokdy se povede aby všechny 3 aspekty dopadli legendárně jako u tohoto tématu 🙂

 3. Rozhodně mi tam chybí nějaké to RPG. Typu Fallout, Fallout 2 (3 a vejš ne) a vůbec Black Isle studios, tedy Baldur’s Gate 1,2, Runescape, v neposlední řadě pak nějakou Blizzard pecku typu Warcraft. A vlastně nechápu proč se filmaři bojí udělat příběh stejný nebo aspoň příběh těsně předcházející (nebo navázaný avšak ve stejném vesmíru jako hra). Opravdu by jste na ten film nešli i kdyby byl stejný jako ta úžasná gamesa, kterou jste kdysi dohráli? Copak si nikdo z vás nepřál, aby udělali tu hru celou z cutscén a cutscene videí v kvalitě jakou v poslední době hry předvádí? Naopak si myslím, že by mnoho hráčů šlo koukat na plátno jen proto aby to viděli odehrát se v jednom kuse, bez loadů, změn obtížnosti a všech těch nepříjemých zdržovaček jako prokecat všechny možnosti a projít všechny obchody.

  Tedy na závěr. Rád bych aby nějaký filmař konečně udělal film přesně podle předlohy. Proč tomu tak může být u knih a u her ne?
  -Alairik

  • Film podle Mafie bude nebo to tak aspoň vypadá,. pomalu, ale přece se natáčí. Jedná se o amatérský počin, točí se už nějakej ten měsíc a musím říct, že vypadá dost slibně,. a těšim se. „Mafie the Movie“

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také