Amazing Spider-Man: Krátký rozhovor s režisérem a představiteli hlavních rolí

Ještě měsíc než se nový Spiderman konečně dohrabe do našich kin a my konečně zjistíme, jestli má Spidey ještě co říct. A ať zastáváme jakýkoli názor, stejně jsme na to všichni zvědaví 🙂 Já teda rozhodně, už jen kvůli tomu obsazení, které je více než slibné. Teď tu pro Vás s nimi mám krátký rozhovor – s Emmou (Gwen), Andrewem (Peter), Rhysem (Connors) a a režisérem Marcem.

Poznámka: jedná se o amatérský, volný překlad, tak to tak taky berte, díky 😉

Otázka: Nový Spiderman? Čím je tímhle jiný? Čím tebe zaujal?
Marc Webb:  Je tolik bezva materiálu, co vzniklo za těch 40-50 let, co máme Spider-mana, a který je výborný pro film. Spider-man a Peter Parker prostě patří na plátno, je to jedna z nejfilmovějších postav komiksového světa, což je neskutečný. A hlavně tam máme Gwen Stacey, kterou se film ještě pořádně nezabýval a osobně si myslím, že je to jedna z nejzajímavějších postav z komiksů, Spidermana určitě. A pak je tu příběh toho mladýho kluka, kterého opustí rodiče. Co to s ním udělá?

Otázka: zmínil jsi Gwen Stacey. Čtenáři komiksů znají Gwen jako tu malou, zranitelnou holku. Jak jí bereš ty, Emmo? Kdo je Gwen Stacey?
Emma Stone: Myslím, že ta zranitelnost tam pořád je, doufám. Ale v téhle verzi, možná kvůli mně a mým hereckým omezením, je oprsklá, sarkastická… Asi je trochu jiná než v komiksech, ale doufám, že s tím všichni budou v pohodě.

Otázka:  Jedna z prvních a nejtěžších věcí bylo určitě obsazení hlavní role.  Kdy jsi poprvé viděl Andrewa a kdy sis pomyslel: Tohle je on. Viděl jsi nějaké jeho filmy?
Marc: Jo, asi tři nebo čtyři. Ale pamatuju si přesně ten moment, když jsme dělali kamerové testy, a byla tam scéna, kdy Peter jedl hamburger a Andrew udělal takový zvláštní pohyb, jako by vyhodil loket a já si pomyslel: „To je ten kluk!“ V tom pohybu bylo něco, co … koukal jsem na to pořád dokola, působilo to fakt skutečně, autenticky. Zní to strašně absurdně, cheeseburger, ale prostě to tak je.

Otázka: Andrew, vím, že jsi fanda komiksů i filmů Sama Raimiho. Kdo je pro tebe Peter Parker?
Andrew: Ty jo, to je těžký tak shrnout. Ale dobře… Fakt jsem miloval ty komiksy, filmy, ty animované filmy, žral jsem Spidermana od svých dvou let. Takže hrát tu postavu, která pro mě tolik znamenala, bylo něco fakt neskutečnýho. Důvod, proč mě to tolik zaujalo bylo možná, protože je to sirotek. A to jsem pociťoval jako něco silného, co je třeba prozkoumat a pokoušet se porozumět tomu, co se stane. Jak řekl Marc, je to příběh kluka, který šel hledat svého otce a našel sám sebe. A ta celá věc s rodiči je prostě něco základního pro každé dítě. To byla jedna z mnoha, mnoha věcí, které mě zaujaly.

Otázka: Slyšel jsem, že tahle verze je víc kořeněná, modernější než ty starší. Je to výstižný?
Marc: Jo, řekl bych, že jo. Ale nechci to nějak zkreslovat. Řekl, že je to hodně vtipný.  Ale taky tam je samozřejmě ta emocionální stránka věci, po které jsme šli. Chtěl jsem vytvořit svět, který by byl skutečný, který uvidíte i poté, co odejdete z kina. Ale zároveň je to samozřejmě víc. Soustředili jsme se na důvtip, lehkost a nevinnost té postavy, kterou jsme pociťovali jako něco důležitého.

Otázka: V tomhle filmu uvidíme Peterovo rodiče, máme tam mechanické vrhače pavučin – narozdíl od těch přirozených, ale nic asi není momentálně atraktivnějšího než Lizard. Co nám k němu řekneš, Rhysi? Začni tím, jak mluví?
Rhys Ifans: Musíte mluvit trochu hlubším hlasem.. když je naštvaný. A když si připadá sexy, tak je takový tišší. Ne, tak vážně. Hlavním tématem tohohle filmu je ztráta a znovunalezení. A Peter hledá svoje rodiče  a v Curtisovi najde něco jako potencionálního otce. Jenže on zase hledá svou ruku, o kterou přišel. A on má přístup k vědě a možnostem, které mu spoustu věcí umožňuje, ale přesně to jeho hledání představuje velkou morální otázku.