Vymítač ďábla se podívá do televize

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Scénárista a režisér v jedné osobě Sean Durkin, debutující minulý rok s dramatem Martha Marcy May Marlene, připravuje desetidílnou televizní minisérii kultovního hororu The Exorcist. V projektu bude pomáhat producent Roy Lee, který například stojí za Ženou v černém, animáku Jak vycvičit draka nebo blížícího se remaku Old boye.

Produkční společnost Morgan Creek si opět nárokuje svá práva, stejně jako tomu bylo u všech snímků a pokračování exorcistické série. Jako předloha poslouží román Williama Petera Blattyho, podle které vznikl film v roce 1973. Tentokrát se ale můžeme těšit na trochu jiný příběh, než který nás provázel prvním filmem režiséra Friedkina. Určitě nás ale čeká hodně strašidelná, mysteriózní a démonická podívaná, které bude předcházet zvláštní chování u mladé dívky, která následně zamotá hlavy místním knězům.

The Exorcist byl vůbec prvním hororovým snímkem v historii, který byl nominován na Oscara za Nejlepší film. Podaří se televizní sérii zopakovat podobný úspěch, alespoň co se týká odvedené kvality?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také