Retro: Zelený Svět / Tin Cup (1996)

Přečtěte si

Autor

Pro milovníky golfu a dobré nálady jsem si dnes připravil retro z prostředí zelených greenů. Kevin Costner, Rene Russo a Don Johnson rozehrávají nesmírně lahodný triangl, v němž důležitou roli hrají snad všechny golfové termíny.

Roy je bývalý golfová třída, dnes však žije na vyprahlém jihu kdesi v Salemu. Provozuje malé a nenavštěvované golfové hřiště, pije pivo se svými kamarády a probírá životní moudra se svým přítelem Romeem.

V pomalu jdoucích dnech mu nic nechybí. Zvykl si, že je zapomenutá nula bez peněz a bere to jako fakt. Jenže vítr do děravých plachet mu přivane Molly, psycholožka, která chce manžela potěšit tím, že se naučí golf. Najme si (jak jinak) levného Roye a ten se okamžitě do sličné ženy zakouká. Domluví se na vzájemné pomoci, on ji bude hrát golf a ona mu dá par hodin sezení ve své ordinaci.

Jenže nic není tak jednoduché ani v pohodářských komediích jako je tato. Během jedné z hodin vyjde najevo, že Molly je manželkou Davida Simmse. David je Royův bývalý kamarád a současná golfová celebrita, chystající vlastní Open.

Oba se navzájem špičkují a skrytě si vyčítají některé kroky z minulosti. Jejich hašteření nakonec způsobuje, že Roy se snaží oprášit svou zašlou slávu. Chce ještě jednou v životě pocítit uznání a v neposlední řadě chce Molly získat pro sebe ze spárů arogantního Davida.

Bitva dvou „nepřátel“ na golfovém hřišti. Znáte originálnější bojiště?

Režíruje Ron Shelton, sportovní specialista (Cobb-baseball, Boxeři).

Kevin Costner (Vodní Svět) a Don Johnson (seriál Miami Heat) jsou v osobním životě přátelé, tady si to ale rozdají na golfovém turnaji. Mezi nimi Rene Russo (Výkupné) jako symbol jemné a elegantní krásky, stejně tak musíte hrát golf – jemně a elegantně.

Film je plný konfrontací a skvělých hlášek, které vypouští hlavně Roy a jeho blízký kamarád Romeo (Cheech Marin). Od začátku do konce budete cítit naprosto pohodovou atmosféru, spousty humoru, klid a příjemné napětí. Snímek si nelze neužít a pokud jej budete sledovat v rodinném kruhu, ostatní členové vás jistě pochválí za skvělý výběr.

Skvělou rodinnou komedii Zelený Svět zakoupíte zde za velmi krásnou cenu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také