Box office: Nadvláda Hunger games a propadák Lockout

Přečtěte si

10 filmů odehrávajících se na obrazovkách počítačů

Filmy odehrávající se na obrazovkách počítačů nebo chytrých telefonů (desktop films), jsou poměrně nový subžánr, který se v posledních...

10 nejnovějších minisérií na HBO GO

HBO je přehlídkou výborných minisérií, a ty nejnovější, které byly uvedeny na službě HBO GO, rozhodně nejsou výjimkou. Tohle...

23 titulů, které rozšíří nabídku Netflixu tento týden

Diváci Netflixu si mohou mnout ruce nad další záplavou novinek. Obsah této služby se již tento týden rozšíří o...

Autor

V nové rubrice na našem webu vám od tohoto dne pravidelně každý týden v pondělí budeme přinášet průběžný přehled výdělků (tržby jsou vedeny v dolarech) jednotlivých filmů, které vtrhly do světových kin. Dost možná to usnadní rozhodování, zda na daný film zajít nebo radši zůstat doma u televize.

Jasným vládcem co se výdělků týče, jsou i po čtyřech týdnech v kinech Hunger games, které měly už po prvním víkendu  na kontě 152, 5 milionů. Film s rozpočtem 78 milionů si na sebe ihned bez problémů vydělal a teď si jenom v klidu užívá. Po prvním víkendu sice následoval velký propad téměř o 62%, ovšem za poslední víkend si opět přidal do kasičky dalších 21 milionů a celosvětově už má na kontě 532 milionů. Z toho 338 milionů tvoří domácí prostředí. Hunger games se na prvním místě budou držet opravdu dlouho a to jen dokazuje, jak  jsou na tom filmové adaptace podle úspěšných knih.

Recenze Hunger games

Na druhém místě figuruje komedie bratrů Farrellyů, na motivy u nás dost neznámých grotesek The Tree Stooges. Za první víkend vydělal tento film pěkných 17 milionů dolarů. Kdo si chce udělat menší obrázek, o čem film je, může se podívat na jednu z mnoha v americe slavných grotesek.

Na třetím místě se drží žhavá hororová novinka The Cabin in the woods, ke které napsal scénář samotný režisér Drew Goddard a Josh Whedon, který stojí za skvělým seriálem Firefly. Film o partičce lidí, který si udělá výlet do lesa, si za první víkend vydělal 14, 7 mil. dolarů, což je celkem slušné. Takže uvidíme, jak si povede v následujících týdnech. Kdo se těší na tento hodně zajímavý horor, může shlédnout trailer.

Čtvrté místo náleží Titanicu. Už uplynulo 100 let od katastrofy, kdy se slavná cestovní mega loď potopila a proto byla předělána do formátu 3D. Jak vidno, diváky tento nejslavnější Cameronův kousek pořád táhne do kin i když samotné 3D za moc nestojí. Předělávka stála 18 mil. dolarů a za první víkend měl Titanic na kontě 17, 2 milionů. Ke druhému víkendu je to necelých 12 milionů, což není nic moc, ale když si vezmeme, že v USA má za pouhé dva týdny na kontě 646 mil., tak v celosvětovém měřítku nám vyleze neuvěřitelná suma 814, 5 milionů dolarů. Takže studio Paramount si musí mnout ruce!

Retro/3D recenze zde

Na pátém místě si užívají nové ,,prcičky“, které měly na kontě po premiérovém víkendu slabých 21, 5 mil. Film měl rozpočet 50 milionů dolarů a k velkému údivu kdejakého fanouška série, zda se film vůbec zaplatí, konečně přichází uklidnění. Po druhém víkendu vydělal film dalších 10, 5 milionů. V USA vydělal 40, 5 mil. a celkově už má na kontě 80 milionů. I přesto se od tohoto návratu kultovní série čekalo více.

Recenze American Reunion

Propadák týdne!
Největší propadák ve výdělku patří Sci-fi novince Lockout, ve které Guy Pearce střílí vězně utržené ze řetězu ve vesmírném vězení a nutno říct, že nestřílí jenom kulky, ale také skvělé hlášky. Na tento film se hodně lidí těší už od prvního traileru, ovšem průběžné vydělané peníze svědčí o tom, že v USA tohle lidi zrovna netáhne. Po prvních čtyřech dnech v kinech má na kontě mizerných 6, 7 milionů dolarů, přitom rozpočet činil 20 milionů. Film se snad zaplatí, ale jinak to asi co se týče peněz nic, závratného nebude.

Filmy pod TOP 5 – (výdělky jsou určeny za poslední víkend)
6. Souboj titánů (6,9 mil.)
7. Sněhurka ( 6,8 mil.)
8. 21 Jump Street (6,5 mil.)
9. Lockout (6,2 mil.)
10. Lorax ( 3 mil.)

6 KOMENTÁŘE

    • Neboj se tržby jsem si nastudoval dost dobře, ovšem pokud si všimneš článek byl napsán 18. dubna a dnes je 22.4 a od té doby se samozřejmě čísla mohou rapidně změnit a to nehovořím o tom, že se to mění každý den, tím pádem dneska už je článek dost neaktuální, ale jako hrubé info to stačí, aktuální tržby jsou samozřejmě už dávno jiné.


  1. Předělávka stála 18 mil. dolarů a za první víkend měl Titanic na kontě 17, 2 milionů. Ke druhému víkendu je to necelých 12 milionů, což není nic moc, ale když si vezmeme, že v USA má za pouhé dva týdny na kontě 646 mil., tak v celosvětovém měřítku nám vyleze neuvěřitelná suma 814, 5 milionů dolarů.“

    tvl, tak kolik teda ta předělávka vydělala ty debile? To neumíš psát články? Nejdřív píšeš, že za 2 víkendy vydělal sotva 30 mega a za chvíli, že je to přes 800 mega. Seš debil nebo co? 

    • Tak za prvé si musíš uvědomit, že 17,2 milionů je za pouhé dva dny za další(pouze) víkend je to těch 12 milionů.646 milionů je v USA a zbytek výdělků je připočítáno z Evropy, takže celosvětově je to 800 milionů a za druhé  už je film v kinech cca 3 týdny navíc ber v potaz, že těch kin je opravdu spousty po celém světě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

VOD

Čtěte také