Box office č. 2: Romantika sesadila Hunger Games

Po týdnu tu opět máme pravidelný přehled tržeb jednotlivých filmů, které vešly do kin teprve nedávno, nebo už jsou promítány nějaký ten pátek. Po čtyřech týdnech kralování Hunger games přišla konečně změna.

1) Think like a Man
Hunger Games na prvním místě vystřídala svěží romantická komedie, která si z 2015 kin za první víkend vydělala 33,6 milionů dolarů. Za 8 dní v kinech má snímek na kontě 48,3 mil.  a s rozpočtem 12 mil. je to jasný úspěch pro studio Sony.

2) The Lucky One
Druhé místo obsadil další romantický film v hlavní roli se Zecem Efronem, který zdá se na dámské publikum stále zabírá, protože za první víkend si z kin odnesl 22,5 milionů a za osm dní to je celosvětově 36,2 mil.

3) The Hunger Games
Obrovský hit posledního měsíce se sice propadl, ale bronzová příčka je po tak dlouhé době pořád skvělý výsledek. Film má stále skvělou návštěvnost, což dokazuje výdělek 14,6 milionů z 3752 kin za poslední víkend a celosvětově 581,1 milionů dolarů na kontě.

4) Chimpanzee
Čtvrté místo překvapivě převzal nový dokument o opičácích. Za premiérový víkend utržili 10,6 mil. a za osm dní je to už 15,3 milionů.

5) The Three Stooges
Menší propad zaznamenala komedie podle amerických grotesek z třicátých let minulého století, ale stále se statečně drží v TOP 5 s 9,7 miliony za minulý víkend a celkovou sumou 33 milionů je film lehce na svým rozpočtem 30 milionů dolarů.

Propadák týdne!
Propadák tento týden náleží novým ,,prcičkám“, které jako úplný propadák nejsou, protože s celkovými tržbami 107,5 milionů dolarů mají dvojnásobek rozpočtu, ovšem když se pozastavíme nad tím, jaký kult tato série je, tak propad 47,7% tržeb oproti minulému víkendu, kdy bylo vyděláno 10,5 mil., je dost strašlivý a dokazuje, že to co fungovalo tehdy v roce 1999, bohužel už nezabírá na dnešní teenagery a to je velká škoda.

Očekávání Avengers!
Partička super hrdinů od Marvelu už nám prakticky klepe na dveře kino sálů a může se očekávat, že tento film hodně zamává s žebříčkem a tržeb bude určitě požehnaně!

Soundtrack, TV spoty, Trailer, Fotogalerie

Filmy pod TOP 5
6. The Cabin in The Woods (8 mil.)
7. American Reunion (5,5 mil.)
8. Titanic 3D (5 mil.)
9. 21 Jump Street (4,8 mil.)
10. Mirror Mirror (4,4 mil.)