Recenze: New Girl (2011) – Prvních 15 dílů

Přečtěte si

18 filmů a seriálů, které Netflix přidá v týdnu

Netflix originály z nejrůznějších koutů světa budou hlavní náplní tohoto týdne. Hned dvakrát se vydáme do Bombaje, v Německu...

7 aktualit týdne: Další Star Trek a návrat Strážců vesmíru

Nový Star Trek, Strážci vesmíru, Český lev a Blade Wesleyho Snipese. Čeští lvi rozdáni O nejvíce sošek se podělily filmy Šarlatán...

Český lev 2021: Výsledky

Osmadvacátý ročník Českého lva ovládl Šarlatán. Film se stal nejlepším filmem loňského roku, Agnieszka Holland se stala nejlepší režisérkou...

Autor

Tekat00
Brakomil.

New Girl už nějaký ten pátek běží, a jelikož se nám seriálová sezóna blíží pomalu ke konci, je nejvyšší čas pustit se do seriálů, které měly letos premiéru. Jak dopadla právě New Girl?

Zooey Deschanel to nemá zrovna jednoduché. Ona je to neuvěřitelně sympatická, zábavná a ujetá herečka. Ta poslední vlastnost však rozděluje diváky na dva tábory, ti co si na její herecký projev zvykli a mají ho rádi a ti, kterým prostě nesedla. Ti co Zooey nemusí, budou mít stejný názor na seriál New Girl. Proč? Protože on svým způsobem právě na postavě Jess stojí. Prvních pár dílů určitě. Po nějaké době vystupují do popředí i další postavy, které dostanou na place úplně stejně (ne-li víc) prostoru jako Zooey.

Jess je neuvěřitelně milá učitelka, která se rozejde s přítelem a hledá spolubydlící. Bydlení najde u tří na první pohled zvláštních mužů. Nick, Coach a Schmidt. Jejich postavy fungují prvních pár dílů jen jako kulisy pro Jessino dovádění, ale jak už jsem řekl, během chvíle se dostanou do popředí a ukáže se, že jsou všichni proklatě zábavní. Postava Coache (Damon Wayans Jr – Happy Endings) byla hned po pilotu nahrazena Winstonem (Lamorne Morris), oba dva jsou sympaťáci. Wayans Jr. umí hrát a hlavně umí být zábavný (jak můžeme vidět v Happy Endings), ale Morris ho nahradil dokonale. Vysloužilý hráč basketballu, který se vrátil ze zahraničí a marně se snaží najít práci a obnovit staré vztahy. Nick (Jake M. Johnson) je zase hrozný nešika a smolař, z toho vychází většina jeho gagů. Hlavně ve spojení s postavou Maxe Greenfielda (Schmidt). Schmidt je největší weirdo seriálu. Neustále se snaží dostat do postele Jessinu kamarádku Cece a ještě je to neuvěřitelný idiot.

Proč jsem se o New Girl zpočátku bál? První dva/tři díly si člověk není jistý, zda-li Zooey utáhne vlastní seriál. To, že je neuvěřitelně sympatická zachraňuje většinu slabších gagů, ale také to, bohužel, často působí hrozně křečovitě a nuceně. Naštěstí kolem sebe má bandu zajímavých postav, které ukázali, že minimálně patnáct dílů bez problému ustojí. Také jsem se bál, jak si seriál poradí s epizodním dějem, když přestane být rozchod a nastěhování aktuální téma. Znovu planý poplach, i tuhle laťku zdolala New Girl bez větší újmy. Epizody fungují a vedlejší charaktery jsou zábavné.

Seriál určitě nebude bavit člověka, který nemá rád Zooey. Opakuji to asi popáté, ale je to tak. Takový člověk se nedostane přes úvodní dvě epizody. Což je škoda. Protože teď se New Girl dostala do fáze celkem zábavné seriálové jednohubky, na kterou se neklepu tím, jak bych byl natěšený, ale vždycky si těch dvacet minut užiju, když nový díl dorazí. Seriál to není kdovíjak vtipný, ale je stejně jako hlavní představitelka, sympatický. Upřímně jediná věc hodná zapamatování je Schmidt, protože jinak je to vážně „jenom“ obyčejná celkem vtipná show. Problémem možná je to, že takových komediálních seriálů je už dost, ale jenom jeden má Jess a Schidta.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také