Recenze: Alcatraz a první 4 epizody (2012)

Přečtěte si

Český lev 2021: Výsledky

Osmadvacátý ročník Českého lva ovládl Šarlatán. Film se stal nejlepším filmem loňského roku, Agnieszka Holland se stala nejlepší režisérkou...

15 nejsledovanějších filmů a seriálů týdne na Netflixu

Devátý týden roku byl na Netflixu ve znamení originálů. Jako v bavlnce obhájilo první příčku sledovanosti, seriály ovládly Ginny...

13 filmů, které v březnu přidá HBO GO

HBO GO v polovině března vytáhne nejočekávanější film měsíce, Ligu spravedlnosti Zacka Snydera, která zde bude mít premiéru ve...

Autor

Dobrých seriálů z vězeňského prostředí nebylo nikdy moc a když k této oblasti přidáme záhadu ohledně cestování časem, tak tady máme projekt, který každému zvedne obočí. Když k tomu všemu ještě zmíníme jméno J.J. Abrams, tak to už si veškerou pozornost zaslouží, co myslíte ? Podíváme se pod pokličku prvních čtyř vydaných dílů.

Seznamte se s detektivem Rebeccou Madsen (Sarah Jones) ze San Franciského policejního oddělení. Mladá a zarputilá drsňačka, nechodící pro ostré slovo daleko, je přiřazena k tajné sekci FBI, která má zvláštní pověření. Pochytat vězně z Alcatrazu, kteří se nějakým záhadným způsobem přemístili z roku 1963 do současnosti. A věžňů není několik, jej jich přes dvě stovky.

Sekci vede charismatický agent FBI Emerson Hauser (Sam Neill). Ten je s případem spjat více než je zdrávo a jako klasický tajný agent, není zrovna výřečný ke své přímé podřízené Rebecce a některé informace ji tají. Ta má však silného spoluhráče v podobě profesora Diega Sota (Jorge García), který o vězních z Alcatrazu napsal několik odborných knih a dokáže jejich akce víceméně předvídat. Čtveřici doplňuje Hauserova pravá ruka, Lucy Panerjee. Ve vedlejších rolích uvidíme například sympatického veterána Raye (Rebekin strýc), který vede malý bar a při flashbacích z Alcatrazu budeme mít co dočinění se šéfem věznice Edwinem Jamesem a jeho o dost krutějším zástupcem E. B. Tillerem.

Tento tým tedy vyráží do akce a hledá spojitosti, které by je mohly dovést k polapení všech trestanců, kteří se zničehonic probudili z  60. let minulého století do současnosti, aniž by zestárli. Naší hrdinové to mají o to těžší, protože nic z toho se nesmí dostat na veřejnost. Co seriál nabízí? Neředěnou akci, to zaprvé. Na televizní seriál je zde spousty krve a drsných přestřelek. Každý správný filmový fanoušek samozřejmě ví, co je J.J. Abrams zač. Není nic těžkého postřehnout jasnou spojitost s legendárním seriálem Lost (Ztraceni). Stejně jako v seriálu o trosečnících letu z Austrálie do USA, i tady najdeme v každém díle víc otázek než odpovědí, tajemných předmětů a např. i perfektní hudbu. Ta je hodně atmosférická a nebýt obrazu, většina diváků by si jistě tipla, že hudba pochází právě z Lostu.

Samozřejmostí je šikovný mix charakterů. Rebecca je emancipovaná a cílevědomá, zatímco její parťák Diego je tak trošku ňouma z komiksového světa, který nesnese pohled na krev. Těm velí Hauser, který pro špinavé praktiky nechodí daleko.

Máme tedy dvě časové linie. Současnost nám přináší zejména akci a logicky i řešení záhad, zatímco minulost ve formě flashbacků drsný vězeňský život, kde mlácení, strach, temná zákoutí a stísněné prostory hrají svůj prim.

Pokud vás bavily seriály Lost nebo Prison Break či máte rádi akci říznutou řešením záhadných událostí, tak potom si tuhle novinku nenechte ujít. Vysílací čas v USA je pondělí večer a každý díl trvá 45 minut (hodinu včetně reklam). První sezóna má 13 epizod.

1 komentář

  1. Jen pár postřehů k chybkám, co se vtrousily do článku:

    Asistentka Hausera se jmenuje Lucy Banerjee.
    Hudba nepochází z Lostu, je to nová hudba, kterou ovšem skládá stejný skladatel – Michael Giacchino.
    A ještě překlep slova je:  … věžňů není několik, jej jich přes…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také