Preview: Avengers / The Avengers (2012)

Přečtěte si

10 filmů odehrávajících se na obrazovkách počítačů

Filmy odehrávající se na obrazovkách počítačů nebo chytrých telefonů (desktop films), jsou poměrně nový subžánr, který se v posledních...

10 nejnovějších minisérií na HBO GO

HBO je přehlídkou výborných minisérií, a ty nejnovější, které byly uvedeny na službě HBO GO, rozhodně nejsou výjimkou. Tohle...

23 titulů, které rozšíří nabídku Netflixu tento týden

Diváci Netflixu si mohou mnout ruce nad další záplavou novinek. Obsah této služby se již tento týden rozšíří o...

Autor

Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Studio Marvel nás v posledních letech zásobovalo super hrdiny ze všech stran. Není divu, že se většina z nich ukáže v jednom filmu a vytvoří tak pravou letní zábavu, u které nesmí chybět mega obří exploze a krásné ženy. Říkají si The Avengers a jsou nejlepší hrdinský tým na světě. Každý má svou minulost z dřívějšího filmu, všechny je perfektně známe z minula. Tentokrát je svět potřebuje pohromadě, protože nepřátelé jsou velmi mocní. Pro odvrácení katastrofy se Nick Fury (Samuel L. Jackson), ředitel mezinárodní mírové agentury, rozhodne vytvořit tým skvělých „mstitelů“.

TrailerTrailer ze Super Bowlu – Trailer 2Japonský Trailer 2 TV Spoty – FotogalerieDalší články

Jejich lídrem je nejstarší z nich, Captain America (Chris Evans), znám jako první Avenger. Po jeho boku najdeme Thora (Chris Hemsworth), který se společně s kapitánem představil až minulý rok v kinech. Dalšími členy jsou  multimilionář Iron-Man (Robert Downey, Jr.) a Hulk (Mark Ruffalo). Oba dva se v minulosti ukázali ve dvou vlastních filmech a fanoušci je tak znají asi nejvíce, i když musíme zdůraznit, že velkého urostlého zeleného obra si zahraje už v pořadí třetí herec. V komiksové týmovce najdeme i Hawkeyho (Jeremy Renner), ten měl pro změnu malé cameo minulý rok v Thorovi. V Avengers jsou i ženy, přesněji Maria Hill (Cobie Smulders), která je pravou rukou Nicka Furyho. Nechybí ani Black Widow (Scarlett Johansson), známá z druhého Iron-Mana. Thorův nevlastní bratr Loki (Tom Hiddleston) si zahraje také důležitou roli.

Film režíruje Joss Whedon, který se podílel i na povedeném Thorovi. Tento muž je především známý z televizní tvorby a proto jsme zvědaví, jak se popere s takovou látkou a takovým potenciálem, který The Avengers nabízí. Abych byl přesný, má za sebou i filmovou kariéru, režii snímku Serenity. Diváci ho znají především jako člověka zodpovědného za seriál Firefly.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

VOD

Čtěte také