Preview: Amazing Spider-Man / The Amazing Spider-Man (2012)

Přečtěte si

16 novinek, které v týdnu uvede Netflix

Poslední týden tohoto měsíce bude na Netflixu ve znamení originální hororové tvorby, zajímavých dokumentů, ale také jedné velké premiéry...

16 filmů na Halloween pro celou rodinu za posledních 10 let

Doporučujeme patnáct filmů, které se mohou skvěle hodit, pokud hledáte to pravé filmové dobrodružství pro celou rodinu na blížící...

12 dokumentů o pandemii Covidu-19

Pokud vám všudypřítomný koronavirus ještě neleze krkem, můžete se o něm dozvědět i něco víc. Třeba to, co se...

Autor

Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Sam Raimi se s Peterem Parkerem rozloučil trilogií v roce 2007 a tak se Spider-Man vrací na filmová plátna po pětileté přestávce. Nejedná se o klasické pokračování, ale zcela nový start celé ságy, takže znovu budeme svědky zrodu amerického hrdiny ze zcela obyčejného kluka střední školy. Kromě „nového“ příběhu nás čeká i zcela nové herecké obsazení a dosud v žádném z předchozích filmů představený záporák. Tím bude známý Lizard, zelený ještěr s lidskou DNA, kterého tak trochu vytvořil sám Spider-Man, jak naznačují první ukázky.

TrailerTrailer 2Mezinárodní trailer – Trailer 3Preview Trailer – Japonský trailerFotogalerieDalší články

Nový Spider-Man, celým názvem The Amazing Spider-Man, by se rád vydal úplně jinou cestou, než jeho předchůdce. Tuhle myšlenku potvrzuje i režisér Marc Webb, který má za sebou úspěšnou romantickou komedii 500 dní se Summer. Proto se očekává, že nový film bude více o vztazích, emocích a lásce.  A kupodivu se ve filmu neukáže Mary Jane Watson, láska Petera Parkera nejen z komiksů, ale i třech filmů Sama Raimiho. M. J. nahradí Gwen Stacy, tedy úplně první přítelkyně pavoučího muže.

Kromě romantiky nás ale zcela určitě čeká pořádná šupa akce a Spider-Man, který bude tentokrát opravdu věrně odpovídat komiksové předloze, kde si dělá srandu ze všech padouchů a dává jím to sežrat svými hlášky.

Pozastavit bychom se měli i u rodičů Petera Parkera. Čeká nás mnohem větší zátah do historie, než tomu bylo dříve. Právě zmizení rodičů malého Petera bude obklopovat celý příběh a díky obdržení superschopností se Peter Parker naplno ponoří do vyšetřování případu. Díky tomu se seznámí s profesorem, který dříve spolupracoval s jeho rodiči a představí mu tajemné vzorce, po kterých následuje zrod Lizarda.

V roli Spider-Mana a Petera Parkera se představí Andrew Garfield (Sociální síť, Neopouštěj mě). Gwen Stacy ztvární Emma Stone (Černobílý svět, Bláznivá, zatracená láska). Digitálního Lizarda a profesora Connorse hraje Rhys Ifans (Harry Potter a Relikvi Smrti 1, Pan nikdo).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

VOD

Čtěte také