Recenze: Sherlock – 2. série (2012)

Přečtěte si

Autor

David661
David661
Opovrhovaný hnidopich, egoista, ničema a pokrytec, který miluje filmovou tvorbu Christophera Nolana, Tima Burtona, Stevena Spielberga, Davida Finchera a dalších.

Baví mě psát recenze ke kvalitním filmům (seriálům), a právě proto jsem se rozhodl vzít si recenzi na druhou řadu Sherlocka, která možná v mnohém o dost předčí první sérii a to hlavně ještě vetším „mysterióznem“ a vůbec větší rozmanitostí námětů než v první řadě.


Stejně jako v první sérii se v hlavní roli Sherlocka představil Benedict Cumberbatch a v roli doktora Watsona Martin Freeman. Oba dva se výborně doplňují a vytvářejí tak perfektní základy výbornému seriálu. V hlavní záporné roli „doktora Moriartyho“ se objevil Andrew Scott, ačkoli se jedná o více méně nezmámého herce, dokázal vytvořit takového padoucha, že i sám Sherlock Holmes je před ním krátký. V další roli se předtavila Lara Pulver, kterou můžeme znát například z aktuálně vysílané čtvrté řady amerického seriálu True Blood. V Sherlockovi se představila jako Irene Adler. Irene Adler se podobně jako MUdr.Moriarty objevila i v knižním Sherlockovi: zejména pak v knize Skandál v Čechách.

1) A Scandal In Belgravia
První díl předčil všechna má očekávání. Irene Aldler je, jak už jsem říkal, opravdu výborná… stejně jako všichni ostatní v tomto díle… Vím, že je zatím tato moje recenze poněkud prázdná, protože pořád jenom chválím, ale proč hledat chyby, když je Sherlock prostě výborný.

2) The Hounds of Baskerville
Ke zhodnocení druhého dílu mi už nebudou stačit jenom dvě věty. Tento díl je poněkud jiný než všechny ostatní – tentokrát se Sherlock vydá na venkov, aby rozluštil záhadu „psa baskervillského“. Měl jsem trochu obavy, jak se námět tohoto knižního dílu bude dát „přetransformovat“ do moderního (realistického) vydání Sherlocka. Námět nového Sherlocka je asi takový: Jednomu chlapíkovi se vrací vidiny z dětství, jak jeho otce zabil velký vlk! Když Sherlock psa baskervillského také zahlédne, začne pátrání naplno. Tento díl není sice tak důkladně komplikovaný jako první díl této série, přesto přináší něco nového: prvky hororu, které jsem v novém Sherlockovi zatím ještě neviděl. Mysterióznost temných lesů je pak velice působivá.

3) The Reichenbach Fall
Stejně jako v předešlé sérii je třetí díl tím dílem, který Vás dostane asi nejvíc a zanechá ve Vás spoustu otázek. Jim Moriarty nejen, že znovu všechny vystraší svým ďábelským pohledem, navíc vytváří působením v tomto díle jakoby „satiru“ na lidi a na jejich zvrácenost a přesně to Sherlock potřeboval. Nechce se mi tato epizoda nějak dál popisovat, jelikož v každé druhé větě tohoto dílu se odehrává nějaký zásadní zvrat, o který bych vás nerad připravil, proto Vám raději doporučím: Když už žádný jiný díl, tak alespoň na tento se koukněte.

Na závěr bych chtěl připomenout, že před nedávnem bylo potvrzeno natáčení třetí série, na kterou napjatě čekám.
Výhody: Geniální seriál, ve kterém funguje snad všechno.
Nevýhody: Tuhle kolonku nechám nevyplněnou.
Hodnocení: 10/10

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také