Speciál: Vánoční filmy v naší redakci

K prožití vánoční pohody patří i některé sváteční filmy, kterými nás české televize zásobují každý rok. Ať už jde o českou štědrovečerní klasiku „Tři oříšky pro Popelku“ nebo nezapomenutelnou komedii „Pelíšky“, vždy si tyto filmy najdou své diváky a nikomu nevadí, že se  jedná o 150. reprízu. I naše redakce nedá na vánoční filmy dopustit. Pětice vyvolených, kteří si našli během vánočního shonu čas, Jandula, David661, Toupi, Ernia a Vika, nám představí své top vánoční filmy, které můžete brát jako inspiraci, když v telce zrovna nic nebude.

Jandula:

Sám doma: Sám doma patří k Vánocům stejně jako vánoční stromeček nebo cukroví. Komedie o tom, jak Kevin brání svůj dům před zloději je prošpikována vtipem, skvělými hláškami, akcí a hlavně nezaměnitelnou atmosférou. Sám doma je jedním z mých nejmilovanějších filmů a opravdu si nedokážu představit, že bych o Vánoce neslyšela tu legendární hlášku „Harry, jdu do baráku!“

Láska nebeská: Láska nebeská patří mezi nejhezčí romantické komedie, jaké jsem viděla a navíc je příběh zasazen do toho nejkrásnějšího období v roce, do období Vánoc. Láska nebeská je krásně optimistická, veselá, vtipná, dojemná, nádherně lidská a uvěřitelná. Vše je podpořeno naprosto brilantním hereckým obsazením, kterému bezesporu kraluje Billy Nighy, jakožto vyžilý rocker Billy Mack.

Vánoční prázdniny: Rodinka Griswoldových slaví Vánoce a vzešla z toho jedna z nejlepších vánočních komedií. Kultovní „řezání stromečku“, osvětlování domu, sjezd na pekáči nebo přiškvařená kočička… Naprostá klasika!

Santa je úchyl!: Santa je úchyl! je naprostým opakem všech vánočních komedií. Hlavním postavou je antihrdina v podobě Billy Bob Thorntona, který nadává, mluví jako dlaždič, pije jako duha, kouří jak komín, nenávidí děti a spolu se svým parťákem – černým vánočním skřítkem – loupí v obchodních domech, kde se přes den vydávají za Santu a jeho skřítka. Tato komedie s hodně drsným humorem, není asi pro každého, ale u mě patří mezi TOP.

Tři oříšky pro Popelku: Je zde třeba něco dodávat? Neodmyslitelná součást každých Vánoc, která i přes své stáří (38let!) neztratila nic ze svého kouzla. Pamatuji, že jako malá jsem Popelku milovala a v oříšcích hledala svatební šaty. Teď už svatební šaty nehledám, ale Popelku miluji pořád stejně.

Byl jednou jeden král: „Někdo mě tady lechtá, čepice ti vstává na hlavě a já jsem tajtrdlik? Zaprvý, nevim co to je! A za druhý mě to uráží!“ Byl jednou jeden král je jedna z nejkrásnějších českých pohádek s geniální dvojicí Werich+Burian.

David661:

Láska nebeská: Ne, nejsem asi při výběru tohoto filmu moc originální, ale on je to opravdu výbornej film a asi všichni to už dávno víme. Film, který jsme viděli už milionkrát a ještě milionkrát uvidíme. Každý má nějakou svojí oblíbenou zápletku tohoto filmu..já mám rád všechny. Když jsem viděl film naposledy, dokonce jsem přemýšlel, zda-li nemám rád Lásku nebeskou o trochu víc než samotného Forresta Gumpa. A možná, že i jo..režisér filmu Richard Curtis vytvořil bezvadnou romantickou komedii, která je o nějakou příčku výše než jeho druhý film Piráti na vlnách. Ale konec řečí, pojďte si raději připomenout, jak se dokáže premiér Británie pořádně odvázat.

Mrazík: A… zase nejsem originální. Film, který jsme také všichni už několikrát viděli a většině z nás už možná trochu leze na mozek a mně vlastně taky. Na druhou stranu si Vánoční svátky bez Mrazíka už asi vážně neumím představit.Těžko říct, čím si nás tento ruský film vlastně získal. Vtipné je, že jako dítěte mě tento film tolik nebral. Loupežníci byli oškliví, ježibaba měla „divnej“ hlas („jako kdyby to byl chlap“) a Ivan v mých očích nebyl pravý pohádkový hrdina (možná naopak mi mohl být až nesympatický). Dnes se loupežníkům směju, Ivan je chlap, jak má být a český dabing je to, co dělá Mrazíka mrazíkem. A už se moc „těším“, až si s Ivánkem zase jednou zazpívám o prašné cestičce.

Star Wars V: Impérium vrací úder: Dlouho jsem hledal způsob, jak být originální. A našel jsem ho! Mezi filmy, které se mi nějak spojí se zimou a Vánocemi, jsem našel jeden, který by se Vám s Vánocemi určitě nevybavil. Je to film Star Wars 5: Impérium vrací úder. Když malý Skywalker poprvé zavítá na zasněženou planetu Hoth úplně se divím, že jako hudební podklad tohoto momentu není „Purpura na plotně“ namísto fanfár Johna Williamse. Úplně se divím, že mistr Yoda nikomu nepřipomíná Grinche, a že zesnulý Obi-wan Kenobi nikomu nepřipomíná „ducha Vánoc“, který je vždy tam, kde je ho zapotřebí. Darth Vader jako zlý skřet, který chce všem zkazit Vánoce je potom naprosto geniální záporák. No, říkejte si, co chcete, ale podle mě je to jeden z nejlepších vánočních filmů vůbec.

Toupi:

Polární Expres: Po prvním shlédnutí mě film příliš nechytl ale po druhé se mi zalíbil. Pěkná animace jednoduchý příběh o kouzlu vánoc a skvělé dobrodružství a atmosféra vánoc při cestě vlakem na severní pol a jako digitální průvodčí Tom Hanks :), paráda.

Přežít vánoce: Můj oblíbený film v hlavní roli s Benem Afflackem. Celkem vtipný film o boháčovi který si koupí cizí rodinu a chce s ní strávit vánoce. Pěkné poselství filmu k tomu, jak je důležité nebýt na vánoce sám a mít kolem sebe lidi, které máte rádi.

Láska nebeská: Asi nejsem jediný, který tenhle film zbožňuje. Skvěle nabitá plejáda anglických herců v úžasném filmu o lásce, která by se měla dát na jevo hlavně o vánocích. Strašně pozitivní film, po kterém prostě musíte mít dobrou vánoční náladu.

Střihoruký Edward: Tim Burton a Johny Depp. Vtipný, ale především vážný film plný emocí.

 

Ernia:

Láska nebeská: Tenhle film není třeba nijak představovat. kdo viděl, ten chápe 🙂 Plejáda výborných britských herců, skvěle ukočírované velké množství příběhů, které Vás rozesměje i rozpláče. Pro mě jednoznačně nejlepší scéna je ta, ve které Karen rozbaluje vánoční dárek v očekávání, že dostane řetízek s přívěškem.

Tři oříšky pro Popelku: Pohádka, bez které si snad nedovedeme Vánoce představit. Stejně tak jako donedávna Silvestr bez Mrazíka. I když Popelka už má svoje léta, doposud jsme neviděla vánoční pohádku, která by se jí vyrovnala – a to každý rok vzniká nová. Jediná, která mě zaujala byl roztomilý film Anděl Páně.

Život je krásný (It’s a wonderful life): Na závěr jeden film, který jsem doposud neviděla, ale letoškem to chci změnit. Slyšela jsem na něj jen chválu, tak doufám, že mě nezklame.

 

Vika:

Prázdniny: Dve ženy, zdeptané každá svojou životnou situáciou, si na Vianoce vymenia svoje domy a životy. Zmena prostredia a noví ľudia im ponúknu zaujímavé dobrodružstvá. Skvelý vianočný oddych s Kate Winslet, Cameron Diaz, Judom Lawom a Jackom Blackom.

Kučeravá Sue: Príbeh malého dievčatka Sue a tuláka Billa. Pomocou starého triku, keď Bill predstiera, že ho zrazilo auto, sa so Sue pokúšajú dostať na večeru k bohatej Frey. Frey si však oboch obľúbi, ale život im prinesie nemalé komplikácie.

Sám doma: Kultový vianočný film s Macaulayom Culkinom v hlavnej úlohe. Malého Kevina zabudne početná rodina, ktorá má namierené do Francúzska, na Vianoce doma. Po okolí sa však potulujú zlodeji a vykrádajú domy. Kevin tak stojí pred neľahkou úlohou – obrániť rodinné sídlo pred lupičmi akýmkoľvek spôsobom.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno