Recenze: Wrong Turn 4 / Pach krve 4 (2011)

Přečtěte si

Autor

Tekat00
Tekat00
Brakomil.

Věnujeme se tu většinou kvalitním filmům? Věnujeme se filmům, které jsou určeny pro velké plátno? Dobře, uděláme změnu. Po dlouhé době jsem se pustil do své oblíbené guilty pleasure, direct-to-DVD hororům. A co se mi to dostalo pod ruku?


Wrong Turn je tedy čtvrtým dílem v řadě, předchozí nejspíše znáte pod překladem Pach Krve. První díl byla klasická vyvražďovačka plná krve, pastí, hloupých lidí a zmutovaných vesničanů. Bylo to špatně natočené, napsané a film neměl jediného dobrého herce. Takže ve své kategorii bezproblémově stravitelný snímek. Protože to nahánění v lese byla zábava. Declan O‘ Brien, režisér třetího a čtvrtého dílu už tohle nezopakoval. Trojka byla hrozná i na béčkovou produkci. A čtyřka potřebovala pořádně nakopnout.

No a to se povedlo jen z části. Pravdou je, že to není zdaleka tak nudné jako třetí díl. I když je tu dlouhá pauza před řezničinou (první půlhodinka), tak se to nakonec celkem rozjede. Wrong Turn 4 nám v druhé polovině nabídne dostatek nechutností, aby udržel pozornost (večeře v podání rodinky kanibalů boduje a hlavně je to část filmu, kdy se člověk zeptá sám sebe, proč to vlastně sleduje). Krom toho ale také nabídne hromadu špatných herců a neuvěřitelně stupidní charaktery. Vlastně všechno co se od takového filmu očekává. Upřímně, šel by do toho někdo, kdo čeká kvalitní film? Ne. A Wrong Turn 4: Bloody Beginnings dobrý film není. Ale pro fanoušky žánru se jedná o další zabitý večer (doslova). A to bez větších problémů při sledování. Dalším plusem oproti minulým dílům je změna prostředí. Zasněžený ústav vypadá skvěle a hlavně po třech dílech v lese potěší. Přesunutím děje pryč z lesa však přicházíme o většinu pastí a bohužel o nějaké atmosféře veliké a temné budovy se nedá ani mluvit. Tohle zůstalo nevyužito.

Není to pro slabé žaludky a náročné diváky. Wrong Turn si míří na svou skupinku fandů, kteří chtějí vidět jen nějaké ty dudy a střeva. Takže pokud nevíte co dělat a co sledovat, klidně téhle rodince kanibalů otevřete dveře, nic nezkazíte. A navíc umí vařit.

(5/10)

PS: Hodnotím film ve své kategorii, pokud bych nasadil „všeobecné“ měřítko, tak bych musel jít pár bodíků níž.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také