Jak Partička dělá dějiny

Zábavný pořad Partička, který je odpovědí na slovenskou Partičku, je improvizační „show“, ve které herci předem neznají, jaké úkoly si pro ně moderátor/režisér Daniel Dangl připravil a tak dochází ke spoustě humorných situací. Zda-li je Partička opravdu vtipná nebo jestli se jedná jenom o další trapnou napodobeninu Fast and Loose nebo Whose Line Is It Anyway (což bezpochybu je) se zaobírat nebudu. Místo toho bych se rád pozastavil u rozsáhlé fanouškovské základně na facebooku nebo o vyloučení pořadu Partička z nominací na Českého slavíka. Česká Partička se skládá z Richarda Genzera, Ondřeje Sokola, Igora Chmeli a Michala Suchánka.

Tento pořad začal na Primě celkem neslavně. Recenze poukazovali na to, že Richard Genzer a Michal Suchánek se neustále v humoru opakují, a že Partička není nic moc originálního.  A ani sledovanost nebyla nic moc. Partička však dostala druhou šanci, jako zázrakem stoupla sledovanost a na kvalitu pak nikdo nehledí. Ondřej Sokol zakládá stránku Partičky na Facebooku. Sledovanost se tak stupňuje a dnes je na facebooku přesně 153 874 fanoušků, což je opravdu veliké číslo. Zanedlouho se k Ondřejovi Sokolovi přidává jako „admin“ i Michal Suchánek a Richard Genzer. Dlouho kolovaly spekulace, zda-li na facebook opravdu přispívají sami herci. Když pak Michal Suchánek přidal na web video, kde Richard Genzer skáče ze skříně ve spodním prádle na postel, všem spekulacím byl konec.

„Partičková stránka na facebooku“ kromě nesestříhaných videí jednotlivých scének, obsahuje také video, kde Richard Genzer tancuje u tyče nebo několik návrhů na pomstu televizi Nova za nezaření Partičky do soutěže Slavík.

Nejprve k tancujícímu Genzerovi: Údajně se Richard Gener vsadil s Michalem Suchánkem o to, že se jim nepodaří na stránku přizvat až 100 000 lidí, když se však tak stalo a toto magické číslo fanouškové překročili, musel Richard Genzer ve spodním prádle… no raději se podívejte sami 🙂

[jwplayer mediaid=“2592″]

Tak rozpoutal Richard Genzer takzvanou „tyčománii“, kdy celá galerie na facebooku je určena právě fotografiím fanoušků u tyče.

„Partičkáři“ se pak jednoho dne rozhodli, že tento pořad pošlou do soutěže Slavík,  jako nejoblíbenější hudební skupinu. Partičce přislíbilo svoje hlasy celých 7 248 fanoušků. Pokud by prý televize Nova neodebrala tento pořad z nominovaných, umístila by se na krásném čtvrtém místě. Po vyloučení Partičky se rozjely velké „protesty“ facebookových fanoušků. Oficiální facebooková stránka Českého Slavíka byla zaplavena spamy  tohoto typu:

██──███─██──███─█───██──█──█─-███──██─–██
█─█─█─█─█─█──█──█──█──█─█─█──-█─█─█─-─█──█
██──███─██───█──█──█────██──-─███──█────█
█───█─█─█─█──█──█──█──█─█─█──█──█───█─█
█───█─█─█──█─█──█───██──█──█─█──█────█

Admin Slavíka na Facebooku pak úplně rezignoval a všechny spamy po nějaké době přestal odstraňovat.

Vyloučení Partičky ze Slavíka postrádá jakoukoli logiku, když pořad Partička byla ze soutěže vyloučena, ale herci z Partičky jednotlivě se umístit mohli: Sokol na 50. místě, Chmela 68., Genzer 83. a Suchánek 89.

Takže to je naše Partička, jestli je vtipná nebo trapná, to je vlastně jedno. To, co Partička dokázala na Facebooku, se ještě nikdy žádné improvizační show nepovedlo.

[jwplayer mediaid=“2853″]

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno