Terra Nova (2011) po osmi epizodách

Píše se rok 2149 a Země se pomalu stává neobyvatelnou. Jedinou nadějí na záchranu lidstva je poslat několik výprav o 85 miliónů let do minulosti, trhlinou v časoprostoru, aby zachránili planetu Zemi před sebou samými. Do jedné z výprav se dostane i rodina Shannonových, hlavní hrdinové. Jak si tento seriál s obrovským potenciálem po prvních osmi dílech stojí? Čtěte dál a dozvíte se to.

Na seriál jsem se těšil, mám rád Jurský park a říkal jsem si, že by to mohlo být zajímavé. A je to zajímavé. Je to něco trochu jiného, než jsem čekal, ale určitě to není zklamání. Někteří se seriálem „sekli“, protože to prý není ono, a to mi přijde jako zbytečně uspěchané. Vždyť se odvysílalo jen 8 dílů. Vezměte si třeba StarGate – Universe. Téměř celá první série byla nezajímavá, pomalá, ale od druhé série to byl jednoznačně nejlepší SG seriál (pro mě). Určitě chci počkat alespoň do konce první série, než začnu Terra Novu vážněji hodnotit. Seriál je zatím „v plenkách“, tak uvidíme, co z něj vyroste.

Teď pár slov k obsazení. Hlavu rodiny Jima Shannona ztvárnil Jason O’Mara, jeho manželku Elizabeth hraje Shelly Conn, starší dceři Maddy propůjčila tvář krásná Naomi Scott, syna Joshe hraje Landon Liboiron, nejmladšího člena rodiny, Zoe, hraje Alana Mansour. Další důležitá postava je Komandér Nathaniel Taylor kterého hraje Stepen Lang (Avatar)

Abych to shrnul, po prvních 8 dílech mám ze seriálu dobrý pocit a doufám, že úroveň seriálu se po první sérii zlepší.

Hodnocení: 6/10
Délka epizody: cca. 44 min