Souboj seriálů: Úřad vs. Ambasáda

Česká televize vytvořila „originální pořad“, ve kterém se „utkají pilotní díly jednotlivých seriálů a o natočení samotného seriálu pak rozhodují sami diváci pomocí SMSzpráv. Z minulého „kola“ postoupil seriál Babička na inzerát. V dnešním kole se utkaly seriály Ambasáda a Úřad a to jako zástupci sitcomů.

Nejprve k seriálu Ambasáda:
Námět: Kterak se na ambasádě ostrova Lopuko zákonodárci ztrapňují.
Režie: David Sís
V hlavních rolích: Jiří Lábus, Vojtěch Kotek, Miroslav Táborský, Oldřich Kaiser, Petr Čtvrtníček, Tatiana Vilhelmová

Plusy:
+ Všichni se děsně snažili….
+ Při natáčení se všichni dobře bavili.
A víc mě toho už vážně nenapadá.
Mínusy:
– Herecké výkony: V seriálu se objeví opravdu herecká esa jako Jirka Lábus nebo Petr Čtvrtníček. Druhý jmenovaný bohužel i v seriálu vystupuje stejně jako v reklamě na elektrospotřebiče. Na Lábusovi pak jde vidět, že díky svému jménu se nemusí snažit o nějaký „herecký výkon“ , a tak jeho nejlepší scéna byla opravdu jenom ta, když snědl papír….
– Humor: Nejvtipnější scéna byla ta v úvodu, když hlas vysvětluje historii ostrova Puntanela nebo, jak se ten ostrov jmenoval, já už nevím. Snaha o nějakou satiru probíhala asi tak, že Jirka Lábus udělal nějakou hloupost a tomu, jak je hloupý jsme se pak měli smát ještě další dvě scény. „HAHAHA HLOUPEJ ZÁKONODÁRCE“
– Příběh je neuvěřitelná splácanina. (Proč tam proboha skákala Vilhelmová s mečem?)

A teď „hupky-šupky“ k Úřadu:
Námět: Líní úředníci stavějí metro v Praze.
Režie: Tomáš Svoboda
Hrají: Jiří Schmitzer, Václav Neužil, David Matásek, Pavla Tomicová a další

Plusy:
+ První scéna, kdy se Schmitzer snaží zapnout počítač.
+ Tomicová měla menší roli, než jsem čekal.
+ Hodiny, které ukazují zvlášť čas v Praze a zvlášť čas v Brně.
Mínusy:
– Herecké výkony: Nene, neni to dobrý, ale to se dalo čekat…  Tomicová mi naštěstí nevadila tolik jako jinde, ale ono kam nemůže Tomicová, tam nastrčí režisér někoho horšího. K těm, kteří mi ještě nevadili patří Schmitzer nebo David Matásek.
– Humor: „Pošťuchování“ mezi Pražáky a Brňáky docela prošlo (již zmiňovaná scéna s hodinami). Zbytek už ne!!! „Králíci smrdí“ (hahaha) „Si blbec!“ (hahaha) „Někdo najde dva v naprosto trapné situaci a přitom je celá scéna naprosto nevinná“ (hahahahahahaha)
– Zbytek: Nezávisle na děj se přes obrazovku protočily noviny s nějakým vtipným titulkem (jeden z deseti titulků byl vážně vtipný), pozorný divák (já) si všiml miniaturního písma pod článkem, které samozřejmě nedávalo smysl. Pod každým nadpisem byl však tento text stejný. Když se takové detaily sečtou, působí to špatně.

Kdo měl podle mě vyhrát? To je vlastně jedno, trapas vedle trapasu. Jednou s Lábusem,  jednou bez, ono je to jedno. Na obojí se nedá koukat.

Kdo vyhrál: Vyhrála Ambasáda a to asi hlavně díky Jirkovi Lábusovi. Ačkoli mi byla v minulém díle Babička na inzerát méně sympatická než její soupeř seriál Sedmerák, musím říct, že jí teď fandím upřímě o dost víc než Ambasádě. V příštím kole se jako zástupci detektivního žánru utkají seriály Cirkus Bukowski a Mazáci.