Tři mušketýři na sto a jeden způsob – část 3.

Přečtěte si

Autor

David661
David661
Opovrhovaný hnidopich, egoista, ničema a pokrytec, který miluje filmovou tvorbu Christophera Nolana, Tima Burtona, Stevena Spielberga, Davida Finchera a dalších.

U příležitosti nového remaku Tří mušketýrů, který byl zpracován opravdu netradičně, musí snad každého napadnout otázka, kam až ti scénáristé dokážou zajít. A právě na Dumasově trilogii o Třech mušketýrech to jde vidět přímo ukázkově, ať už se zastavíme u kresleného zpracování s kačerem Donaldem v roli Athose nebo u bitvy vzducholodí. Napsal jsem tedy článek skládající se ze tří částí: 1. verze starší než z roku 1990, 2. verze mladší než 1990 a 3. nejnovější verze. Tento článek popisuje nejnovější verzi režírovanou Paulem W.S. Andersonem.


Mušketýři pro diváka 21. století aneb
„Tři mušketýři 3D“
Nová verze začíná tím, že Milady, Athos, který je vyučený potapěč, Porthos, který má sílu jak bejk a Aramis, který skáče po střechách jako asasin, se vydají ukrást svitek na sestavení vzducholodě. Tato úvodní scéna připomínala více Indiana Jonese než mušketýry, ale proč ne. Najednou je Milady zradí, sebere jim svitek a Orlando Bloom alias Buckingham si sestaví vzducholoď. To raní Athose, protože Milady miluje. Milady je však „dvojitý agent“ a je tak spojencem kardinála, kterého hraje Christopher Waltz naprosto výborným způsobem, ale to ostatně vždycky. Milady ukradne královně přívěšky (přitom se otočí o 360 stupňů a projde laserovým polem) a pak už musí mušketýři ve své vlastní vzducholodi přívěšky dostat zpátky. Ano nedělam si srandu, tak to opravdu je…


Jak jste si mohli všimnout, více mě oslovila spíše původní verze, která se drží námětu knihy. Může se mi tedy líbit filmová verze režiséra filmu Vetřelec vs. Predátor? Toho „pošuka“, co natočil Resident Evila? Vlastně ano, docela může. Jak jsem psal, film Mušketýr se mi zdál neskonale blbý, film Tři mušketýři z roku 1993 jsou hloupí a přitom se tváří chytře. Na tomto filmu se mi líbilo, že se vůbec netvářil chytře (on Paul W.S. Anderson se neumí tvářit chytře). Proč musíš být vždycky tak domýšlivý? -Dělám to jen v úterý anebo v přítomnosti překrásné ženy. -Chceš říct, že jsem překrásná? -Spíše je úterý. Ať si tam lítá kolik chce vzducholodí, ať je tam kolik chce plamenometů, hlavně že mě filmy baví a je mi jedno jakým zvrhlým způsobem toho docílí… Samozřejmě, mám-li být objektivní, nějaké chyby by se přece jenom našli: vykradačka hudby z Sherlocka Holmese, stupidní vtipy na úrovni žáků z první třídy nebo pokus o geniální zápletku s krádeží šperků.

P.S: písnička v titulcích od skupiny Take That je výborná.


70%

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také