Rowan Atkinson se vrací. Po kolikáté už?

Rowan Atkinson se po osmi letech vrací do kin ve filmu Johnny English se vrací. Johnny English za tu dobu stačil zešedivět, koupit si Rolls Royce a stát se ninjou. Rowan Atkinson nevytvořil snímek, který se stane kultovním děditstvím Británie, vytvořil však film, na který se všichni rádi podíváme, když poběží v televizi a nebudeme se stydět smát se u něj nahlas.

Film začíná v tibetském klášteře, kde vrchní mnich učí Johnnyho Englishe táhnout kámen na provázku a chodit na rozžhavených uhlících. Johnny English se pak vrací zpět do Londýna, aby mohl znovu bojovat za svou vlast: zmlátí pár babiček, proletí se v helikoptéře nebo rozbije židli. Tyto scény rozdělují diváky na dva tábory. Jedni tvrdí, že Rowan Atkinson se po několikáté znovu opakuje, a že ani zdaleka není tolik vtipný jako poprvně. (On už jmenovaný vtip s židlí se objevil jednou v TV filmu The trouble with mr. Bean) Druhá skupina se stále směje a nevadí jim, že se smějí již po druhé stejnému vtipu.

Já oceňuji, že se tento díl povedl mnohem víc, než ten první, ať už je to více akcí nebo absencí fekálního humoru. A oceňuji i to, že Rowan Atkinson se umí opakovat velice dobře. „Výborná“ hudba vystřižená jako z opravdové bondovky a mrkající Johnny English, aby prohodil nějaký ten sarkasmus, dělají tento film skvělou parodií na nudný zimní večer. V průběhu sledování filmu jsem se ani jednou nepřistihl, jak se nudím, což se o prvním dílu říct nedá, proto 75%

Režie: Oliver Parker (Jak je důležité míti Filipa), 110 minut

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno