Nejlepší seriál této sezóny? American Horror Story!

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Hledáte seriál, který Vás při každém sledování nové epizody zařeže do sedačky a vyplivne zpátky, až dlouho po závěrečných titulcích? Už ho hledat nemusíte, „já“ ho našel. American Horror Story, jak už název vypovídá, má parádní strašidelnou zápletku, dobré herecké obsazení, dech beroucí soundtrack, vypiplané flashbacky, stylové intro a nesmím opomenout hutnou atmosféru, kterou nemá většina současných amerických hororů.

Ale není to jenom horor. Možná to teď bude znít jako otřepaná písnička, ale celkově to funguje fantasticky. Americká rodinka se nastěhuje do nového domu, o kterém toho moc neví. Nikdo jim toho moc neřekl. Chtějí zapomenout na minulost a prožít šťastnější zítřky. A hned od začátku to tak nevypadá. Dceruška dostává sadu ve škole, maminka se nemůže ani podívat na tatínka a tatínek v práci, žádná sláva.

Každý díl, i když byly zatím jen čtyři, je úzce propojen s historií domu a s tím, co se tam odehrávalo. Jak už jsem psal, tyhle flashbacky
přidávají na atmosféře opravdu hodně. Někdy to nejsou ani pěkné obrázky, co uvidíte. Ale s tím si stanice FX nedělá hlavu a to je dobře. Seriál je dobře napasován do Halloweenu, přesněji čtvrtá, prozatím poslední epizoda. Ale nebojte se, každý týden vychází nový díl.

Pamatujete si na seriál Heroes a Sylara v podání dnes už hodně známého, především díky Abramsově Star Treku, Zacharyho Quinta? Ten se právě objevil z nenadání v nejnovějším díle a téměř celý patřil mu. Skvělý herecký koncert. A fanoušci neemotivního Spocka mi dají za pravdu. Navíc mu tahle role sedla jako prdel na hrnec. A proč? Podívejte se sami :-).

Víte, co myslím. Když se každá řada průměrného seriálu, klidně i toho lepšího, řítí ke konci série, tak zvyšuje tempo a člověk si jen říká, jak to proboha skončí a jak to bude navazovat? Na tohle se mi nechce čekat půl roku, chci to vidět hned! Tak přesně tohle zažijete na konci každé epizody AHS.


Několik kvalitních dramatických, mysteriózních seriálů v této sezóně je, ale ani jeden nesahá American Horror Story po kotníky. Person of Interest od Abramse a Jonathana Nolana docela vyhořel, Homeland je výborný, ale má slabší pasáže. Tímto nechci shazovat kvalitu těchto dvou projektů, ale American Horror Story je jenom jeden. Určitě si tento skvostný seriál oblíbí nejen nadšenci hororů, nadpřirozena, krve, psychopatických sklonů a pokusů na lidech.  Určitě mu dejte šanci a budete příjemně překvapeni. Takový televizní počin tu už dlouho nebyl.

[jwplayer config=“Nafilmu.cz“ mediaid=“740″]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také