Vlastníci: Šílená domovní schůze, která se vymkne kontrole

Jestli vkládáme naděje do nějaké české komedie, tak to zřejmě budou Vlastníci. Snímek z prostředí domovní schůze má výborné herecké obsazení a dokonce i povedený humor. Trailer k novince divadelního režiséra Jiřího Havelky konečně dorazil.

Bad CGI Sharks: Mizerně zpracovaní digitální žraloci plující vzduchem

Název snímku Bad CGI Sharks přesně odpovídá tomu, co ve filmu uvidíme. Digitálně nepropracované žraloky, kteří působí lacině. Pokud patříte mezi lidi, kteří podobné tituly vyhledávají, tak jste doma.

Stáhni a zemřeš: Když aplikace odpočítává čas do vaší smrti

Nezvratný osud potkává Kruh. Tak by se ve zkratce dala popsat hororová novinka Stáhni a zemřeš, v originále Countdown, které se kvapem blíží premiéra, ovšem trailer dorazil až teď.

The Cave: Záchrana dětí uvězněných v jeskyni zamířila do filmu

Neuvěřitelná záchranná akce se odehrála v roce 2018 v Thajsku, kdy v jeskyni uvízlo dvanáct chlapců s učitelem. Filmaři nyní napínavou a o život hrající akci zfilmovali a zveřejnili první trailer.

Recenze: Panství Downton – Velkolepé zakončení a povedená sonda do života britské aristokracie

Za cca pět let svého vysílání sbíral seriál Panství Downton samou chválu. Kritici byli nadšení, diváci se nemohli dočkat dalšího dílu, nominace na různé ceny či ty ceny samotné se jen hrnuly. Tvůrci se rozhodli pro velkolepé zakončení v podobě celovečerního snímku, který se právě objevuje v našich kinech. A jak se to podařilo?

Ad Astra: Brad Pitt v nové sci-fi pročesává vesmír a závodí na roveru

Technologický rozvoj jde kupředu mílovými kroky, a tato skutečnost vzbuzuje v lidech mimo nadšení občas i obavy. V nové sci-fi Ad Astra, vynálezy umožňují lidem kolonizovat jiné planety, avšak nikdo netuší, jaké hrozby se skrývají za “hranicí” sluneční soustavy. A právě tam se vydává Brad Pitt, aby našel svého dvě dekády nezvěstného otce.

Recenze: Takové krásné šaty – Zvrácený horor o oživlých šatech nebo absurdní kritika konzumu?

Ani jedno, a přitom obojí zároveň. A k tomu ještě střelená komedie se závany mysteriózna. To bych řekl o nejnovějším počinu britského režiséra Petera Stricklanda, v němž se na jednu stranu snoubí psychedelické motivy s až absurdně humornými. Jeho snímek je jiný. Je zábavný, hravý a artový. Svou obtížnou zaškatulkovatelností tak připomíná či evokuje vyzdvihovaný Slunovrat (naši kritickou recenzi vyjímaje). Jak dopadlo umělecké retro s vražednými šaty?

Lucy in the Sky: Astronautka Natalie Portman se ztrácí v realitě všedního života

Zanedlouho se do nehostinného vesmíru vydá Bratt Pitt ve sci-fi Ad Astra a vystřídá tak Natalie Portman, která už pomalu plánuje přistání na své rodné planetě. Lucy in the Sky se připomíná v dalším traileru.

Lidožrout vegetarián: Gynekolog, který se neštítí žádných ohavností

Gynekolog Danko působí jako sympatický a schopný mladý muž. To je ale dokonalé maskování. Ve skutečnosti je to lidský odpad, který se kvůli vlastnímu prospěchu neštítí ničeho. Distributor Balkanfilm uvedl do českých kin chorvatské drama Lidožrout vegetarián, které však mělo premiéru již před sedmi lety.

Tiché doteky: Mladá au-pair poznává rodinu s velmi striktními pravidly

Mia začíná pracovat jako au-pair pro rodinu z vyšší vrstvy. Brzy se ukazuje, že nová rodina vyznává řadu striktních pravidel, včetně radikálního přístupu k výchově desetiletého Sebastiana… Celovečerní debut Michala Hogenauera je prvním filmem představujícím Elišku Křenkovou v hlavní roli.

Dálava: Komický vztah otce a syna v českém dokumentu

Karlovy Vary napověděly, že český dokumentární snímek Dálava stojí za to. My všichni se o tom přesvědčíme už brzy, tak proč se nepodívat na upoutávku?

Výjimeční: Tvůrci Nedotknutelných znovu útočí na naše bránice

Pokud milujete původní Nedotknutelné, připravte se na další várku emocí, zábavy a skvělého diváckého zážitku. Výjimeční s Vincentem Casselem konečně v traileru!

Doktor Spánek: Návrat do děsivého hotelu Overlook se neobejde bez následků

Pokračování kultovního Osvícení se připomíná v posledním traileru před nově stanovenou listopadovou premiérou.

Recenze: Příběh špionky – Dobrý příběh nestačí

Uznávaný britský, především divadelní režisér Trevor Nunn, jemuž za námět většinou slouží Shakespearovy hry, se rozhodl změnit téma i formát a natočit film o životě neznámé, ale velmi důležité postavy nedávných britských a možná i světových dějin. Jak se snímek povedl?

Spider-Man se vrací k Sony. Střetne se s Venomem?

I přes úspěch druhé části Spideyho sólových dobrodružství v rámci MCU; Daleko od domova došlo k něčemu, co mnoha fanouškům hnulo žlučí, jiné zase potěšilo. Studia Disney a Sony se tak úplně nedohodla (prim v tom samozřejmě hrály peníze, pro podrobnější info mrkněte na náš starší článek tady) a práva na oblíbeného pavoučího lezce tak v rámci světa Marvelu dále postoupena nebudou. Peter Parker tak poputuje zpátky k Sony, které jej vlastní. Co to pro filmovou podobu tohoto superhrdiny znamená?

The Laundromat: Meryl Streep bojuje proti zkorumpovanému Oldmanovi a Banderasovi

Režisér Dannyho parťáků a Erin Brokovich přichází s dalším dramatem natočeným podle skutečné události. Do své hlavní trojice obsadil velká jména jako Meryl Streep, jenž bojuje proti Gary Oldmanovi a Antoniu Banderasovi.

Noví mutanti už nebudou součástí X-Men

Dark Phoenix byl opravdu poslední foxovskou x-menovkou, kterou jsme viděli.

Fany a pes: Rok 1989 očima dítěte v krásně ztvárněném animáku

Film Fany a pes vychází ze stejnojmenné knihy Hanny Schottové a opírá se o ilustrace Gerdy Raidtové; popisuje politické události podzimu roku 1989 v Lipsku z pohledu asi desetileté protagonistky Fany.

Recenze: To Kapitola 2 – Pokračování téměř bez Pennywise

Dočkali jsme se. Napjatě vyhlížené pokračování nejúspěšnějšího hororu všech dob, To, vstupuje do kin. Jak se nám pokračování hororu podle kultovní knihy Stephena Kinga líbilo?

Kouzla jsou skutečná! Žáci katolické školy mají smůlu, vedení zakázalo knihy o Harry Potterovi

Že jsou kouzla a čáry skutečné? V katolické škole v americkém Tennessee si myslí, že tomu tak je, proto ze své knihovny vyřadili všechny knihy o čarodějnickém učni Harry Potterovi.