Antropocén: Epocha člověka: Dokument o destruktivním vlivu lidí na planetu

“Povedlo” se nám dosáhnout neuvěřitelného milníku. Lidé se stali silou, která ovlivňuje geologické procesy více, než příroda sama. Proto vznikl vědecký termín, a pak i dokumentární snímek Antropocén, jenž přibližuje globální ničivé dopady naší průmyslové, zemědělské a další činnosti.

The Banker: Afroameričané si plní podnikatelské sny

Apple TV+ začíná být obrovským konkurentem jiných streamovacích služeb, jako jsou Netflix nebo HBO GO. Společnost zveřejnila první trailer k novému snímku The Banker, natočeného podle skutečných událostí.

Ježek Sonic: Hrdina z videoher konečně vypadá k světu

Sonic na přání fanoušků dostává vzhled věrnější své předloze a na plátna kin poputuje s tříměsíčním zpozděním. Zábavný trailer ale napovídá, že čekání bude stát za to.

Amundsen: Slavný dobrodruh dobývá póly zeměkoule

Výpravný filmový portrét dobrodruha, který vyplňoval prázdná místa na mapě, dobyl jižní pól a jako první dosáhl se svými expedicemi obou pólů zeměkoule.

Code 8: Když se rozhodnete použít nadpřirozené schopnosti ke konání zla

Sci-fi filmů o lidech se superschopnostmi máme už opravdu mnoho. Režisér Jeff Chan se rozhodl spojit dva bratry, kteří se proslavili rolemi ve sci-fi seriálech a vytvořit příběh, který je velmi podobný oblíbeným X-Menům.

Sbohem, synu: Ztráta nejbližšího na pozadí čínské kulturní revoluce

Pečlivě vystavěná rodinná sága zachycuje několik desetiletí z nedávné čínské historie prostřednictvím příběhu manželského páru postiženého osudovou tragédií.

Zajímavé listopadové premiéry v kinech

Po filmové stránce nás čeká velmi bohatý měsíc. V listopadu dojde na válečného Emmericha, pokračování kultovního Osvícení, závodní pecku s Balem a Damonem, dva zajímavé české počiny a první vánoční romantiku.

Dny britského filmu a kultury: Festival nabídne atmosféru Londýna 60. let

Čtvrtý ročník filmového festivalu Dny britského filmu, který se každoročně koná v Uherském Hradišti, nabídne návštěvníkům návrat do Londýna 60. let, nebo-li Swinging London, jak se v té době hlavnímu městu Velké Británie přezdívalo. Byla to doba, kdy se zrodila kapela Beatles a vzniklo nespočet úspěšných filmů a pár z nich právě festival divákům představí.

Severský filmový podzim: Nečekaná adopce i dávka metalu

Letos se bude konat již desátý ročník filmového festivalu Severský filmový podzim, který nabídne dvacet čtyři úspěšných filmů z Norska, Finska, Švédska, Dánska, Islandu a Litvy. Mezi výběrem je i snímek Falešně, který se nám představil na letošním ročníku mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech.

Color Out of Space: Nicholas Cage v osidlech lovecraftovské hrůzy

Slavný spisovatel hororů se dost možná konečně dočká zajímavého a dobrého filmu.

Případ mrtvého nebožtíka: Česká parodie se vysmívá současným kriminálkám

Režisér Miloslav Šmídmajer (Miluji tě modře) se vrací do kin s komedií Případ mrtvého nebožtíka. Trailer láká do kin všechny, kteří už mají dost televizních kriminálek.

Jumanji: Další level: Hrdinové tentokrát musí přežít poušť a vrcholky hor

Rozpálené pouště a zasněžená pohoří střídají zarostlou džungli, jinak ale třetí Jumanji jde ve stopách minulého dílu. Bude to tentokrát stačit? Nejnovější upoutávka již s českými titulky.

Pat a Mat: Kutilské trampoty: Slavní nešikové řeší další trable

Pat a Mat se vracejí. Jak již jsme u nich zvyklí, pro malé i velké přinášejí zábavu na ostří šroubováku a legraci, až se hřebíky budou prohýbat.

Píseň jmen: Hudba dokáže rozkrýt ta nejtemnější tajemství

Vynikající Clive Owen (nominace na Oscara za film Na dotek) a Tim Roth (nominace na Oscara za film Rob Roy) excelují v poutavém detektivním příběhu, jejímž vrcholem je právě Píseň jmen.

Recenze: Le Mans ’66 – Nádherně natočená závodní podívaná

Tohle nám chybělo. Od Rivalů snad nebylo v kinech pořádné adrenalinem nabité drama plné závodění a osudovosti. Le Mans ’66, nebo také Ford v Ferrari, jak zní zahraniční název snímku, slibuje trochu od všeho. Trochu akčním řízem nabitých závodů, trochu dramatu plného zajímavých postav, a v neposlední řadě exkurz do zákulisí boje automobilek Ford a Ferrari o prvenství v ikonickém a tradičním 24 hodinovém závodě. Jak se vydařil očekávaný snímek?

Dálava jako dvojportrét a otevřená výpověď

Dálava je celovečerní dokument režiséra Martina Marečka a scénáristy Tomáše Bojara, původně zamýšlený jako hraný film. Pojednává o osudu jedné rodiny, která se z nějakých důvodů – jež by mohly být spoilerem – rozdělila na dvě poloviny. Zatímco česká část rodiny (otec Vít a syn Gríša) žijí v Brně, matka s malou dcerou se odstěhovaly do ruského Divějeva, malého města vzdáleného asi 800 kilometrů od Moskvy.

Sandra Bullock míří zpět na Netflix. Tentokrát jako vězeňkyně

Po úspěchu v Bird Box bude herečka Sandra Bullock s Netflixem znovu spolupracovat. Přestože název nového filmu ještě není znám, jedná se o příběh ženy Ruth Slaterové, která je po výkonu trestu propuštěna z vězení.

Recenze: Fany a pes skrývá malý filmový zázrak

Koprodukční animovaný snímek Fany a pes vstoupí 9. listopadu do českých kin pod distribuční společností Pilot Film. Velmi netradičního tématu pro tento žánr se ujali dva němečtí režiséři a animátoři Matthias Bruhn a Ralf Kukula. Otevírá se nám tak příběh, který je určen primárně dětem, ale jeho pravou podstatu pochopí spíše starší diváci. Vypráví totiž příběh z Lipska roku 1989 a pokojné revoluce, která vyvolala pád Berlínské zdi a opětovné sjednocení Německa. Pozoruhodný animovaný snímek vznikl v lucemburské, belgické a také české koprodukci.

První zrádce: Věrný příběh člověka, který navždy změnil svět mafie

Italská filmová událost První zrádce už klepe na dveře.

Slayer: The Repentless Killogy: Kultovní kapela na velkém plátně

Grandiózní finále kalifornské thrashmetalové legendy.