Janette trpí nevyléčitelnou nemocí. Ví, že nad smrtí nezvítězí, chtěla by však mít kontrolu nad jejím načasováním a průběhem. Proto se připravuje na asistovanou sebevraždu ve Švýcarsku.
Musela se dívat, jak její matka umírá na tehdy nediagnostikovatelnou svalovou dystrofii. I tělo dvaasedmdesátileté Janette ochabuje, nemoc rychle postupuje. Rozhodla se, že na rozdíl od matky ze světa odejde důstojně. Ovšem Velká Británie jí legální možnost „dobré smrti“ nenabízí. Pro eutanazii si musí dojet do Švýcarska. S vnitřním klidem organizuje svůj odchod, zatímco Janettini blízcí prožívají emocionální bouři – především její syn, který rovněž trpí dystrofií. Vztahové drama se stupňuje s blížící se smrtí. Režisér Tomáš Krupa využil k vyprávění stylizované prvky hraného filmu, které pocit autenticity ještě umocňují.
Slovenský dokument Dobrá smrt, který zvítězil na festivalu Jeden Svět 2019 a rovněž si odnesl Cenu poroty české soutěže, měl premiéru letos v březnu. Čeští diváci mohou vidět smutný příběh dvaasedmdesátileté Janette až 17. října.


Naprostý souhlas!
Myslím,že by mělo být na člověku, jak chce odejít, když chce…jsou sebevrazi a nikdo jim pomáhat nemusí,tato žena sebevraždu nedokáže a chce,aby to bylo dobře uděláno…sebevrahovi je fuk,že ho pak jiní musí uklízet…prostě tento humání odchod při těchto nemocích by měl být povolen…
Taky jsem pro to, aby byla povolená. Zneužít se dá sice cokoliv, ale předpokládám, že ten, kdo chce odejít, musí tuto žádost vyslovit sám a před svědky. To pomalé umírání musí být děs. Jen nechápu, proč měla dítě, když už tak umírala její matka. Ale asi nevěděla, že to může být dědičné, nebo v té době matka nemocná nebyla …v každém případě je smutné, že tu neblahou štafetu předala dál.