
Společnost Lionsgate zveřejnila finální trailer k filmu Borderlands, sci-fi adaptaci populární herní série. Kevin Hart opět chrlí hlášky, Ariana Greenblatt vyzařuje energii podobnou Hit-Girl, a akční sekvence připomínají každý americký akční film z posledních 15 let. První trailer působil jako kombinace Strážců Galaxie a Šíleného Maxe, a nejnovější upoutávka vypadá podobně.
Lilith (Cate Blanchett), nechvalně proslulá lovkyně lidí s tajemnou minulostí, se vrací domů na Pandoru, nejchaotičtější planetu v galaxii. Jejím úkolem je najít zmizelou dceru Atlase (Edgar Ramírez), nejmocnějšího zlosyna ve vesmíru.
Čtěte také: Nejen Deadpool, Vetřelec a Joker. Hned 20 filmů do konce roku 2024 slibuje skvělou podívanou
Lilith uzavře nečekané spojenectví s partou psanců – protřelým žoldákem na misi Rolandem (Kevin Hart), nezvladatelnou předčasně dospívající ničitelkou Tiny Tina (Ariana Greenblatt), Tininým nabušeným ochráncem Kriegem (Florian Munteanu), podivínskou vědkyní Tannis (Jamie Lee Curtis), která už viděla všechno, a nesnesitelným robotem Claptrapem (Jack Black).
Společně musí tihle nečekaní hrdinové bojovat s mimozemským druhem a nebezpečnými bandity, aby odhalili jedno z nejtřaskavějších tajemství Pandory. Osud vesmíru by mohl být v jejich rukou – ale oni budou bojovat za něco víc: jeden za druhého.
Natáčení filmu skončilo již v roce 2021, a od té doby se projekt údajně nacházel v postprodukčním pekle. Scénárista Craig Mazin (Černobyl, The Last of Us) nechal své jméno odstranit z titulků a nahradil ho pseudonymem Joe Crombie. Následovaly přetáčky, které měl na starost režisér Deadpoola Tim Miller, protože původní režisér Eli Roth už nebyl k dispozici, nebo o jeho služby studio již nestálo.
Borderlands má premiéru v kinech 8. srpna.
