Tom Hanks ve filmu omládne o 50 let. Režisér Forresta Gumpa představuje originální novinku

Zdroj: Sony Pictures

Společnost Sony Pictures zveřejnila trailer k filmu Here od Roberta Zemeckise, který je šestým společným projektem režiséra Forresta Gumpa a jeho představitele Toma Hankse.

Film Here, natočený podle grafického románu Richarda McGuira, vypráví stoletý příběh jednoho domu a všech lidí, kteří v něm žili. Kamera je po celou dobu 104 minut ve stejném úhlu, aniž by se pohnula. Hlavní dvojici filmu si zahráli Hanks a Robin Wright, stejně jako již ve vzpomínaném Forrestu Gumpovi. Scénář k filmu napsali Zemeckis a Eric Roth, také zodpovědný za slavný film oceněný šesti Oscary.

Čtěte také: Na Netflixu přistál nový mrazivý thriller s Aňou Geislerovou. V kinech ho skoro nikdo neviděl

Hanks hraje hlavní roli dospívajícího Richarda a Wright jeho přítelkyni a pozdější manželku Margaret. Díky vizuálním efektům je dvojice na začátku filmu teenagery a na konci filmu jim táhne na osmdesát. Vedle nich se v hlavních rolích objeví Paul Bettany a Kelly Reilly jako Richardovi rodiče, Michelle Dockery a Gwilym Lee jako pár z počátku 20. století a David Fynn a Ophelia Lovibond jako vynálezce a pin-up modelka.

Zemeckis pro Vanity Fair uvedl, že „byl vždy z nějakého důvodu označován za člověka, který se specializuje na vizuálními efekty,“ ale ve filmu Here chce tento titul plně využít a „ukázat divákům věci, které v reálném životě nevidí.“

Here má premiéru v amerických kinech 15. listopadu.