Skutečné zločiny ovládly Netflix. Nejsledovanějším pořadem je minisérie o vrahovi z kuchyně

Zdroj: Netflix

Jestli si Netflix na něčem zakládá, tak to jsou skutečné zločiny. O jednom takovém nyní vypráví minisérie U vraha v kuchyni, která se zabývá případem Césara Romána, španělského kuchaře, který zabil svou přítelkyni. Páteční novinka zločinožrouty v Česku zaujala a stala se dočasně nejsledovanějším pořadem Netflixu.

U vraha v kuchyni | více o minisérii

Pozice na Netflixu: 1. místo
Žánr: dokumentární krimi
Český trailer přímo na Netflixu

César Román byl úspěšných restauratérem, který se v kulinářském světě proslavil jako El Rey del Cachopo (Král Cachopo) podle masové pochoutky ze severního Španělska. Jeho kariéra ale nabrala strmý pád v roce 2018, kdy byl zatčen za vraždu Heidi Paz, své pětadvacetileté přítelkyně. Čin byl o to ohavnější, že znesvětil její mrtvé tělo.

Čtěte také: Na Netflix přichází mrazivý příběh českých sériových vrahů. Film byl prozatím pouze v kinech

Sobík | více o minisérii

Pozice na Netflixu: 3. místo
Žánr: životopisné drama
Český trailer přímo na Netflixu

Dlouhodobě vysoký zájem (nejen) u českých diváků si drží další minisérie podle skutečných událostí Sobík. Ten vypráví příběh komika Richarda Gadda (v seriálu se jmenuje Donny Dunn) a jeho stalkerky.

Případ Asunta | více o minisérii

Pozice na Netflixu: 5. místo
Žánr: krimi podle skutečnosti
Český trailer přímo na Netflixu

Zájem neopadá ani o další hranou kriminálku Případ Asunta. Ta se zaměřuje na skutečný případ z roku 2013, který otřásl celým Španělskem. Zavražděna byla třináctiletá dívka a její adoptivní rodiče stanuli před soudem, obviněni z její vraždy.