Stallone se řítí na HBO Max v superhrdinském filmu! Stojí za ním režisér Papežova vymítače

Zdroj: Prime Video

Sylvester Stallone se v roce 2022 stal vysloužilým superhrdinou Samaritánem ve stejnojmenném snímku z produkce Amazonu. Film od režiséra Juliuse Averyho, tvůrce Papežova vymítače, sice vypadá, jako by měl minimálně deset let zpoždění, jako nenáročná jednohubka ale nezklame. V pátek ho do své nabídky zahrne HBO Max.

Před pětadvaceti lety údajně zemřel mocný hrdina Samaritán v bitvě se svým dvojčetem. Jeho smrt zanechala město Granite City na pokraji chaosu a jeho obyvatelé téměř každý den bojují o přežití. Třináctiletý Sam Cleary (Javon Walton) je přesvědčen, že Samaritán svou poslední bitvu přežil, a jeho podezření jen zesílí, když si všimne, že jeho stárnoucí soused, Joe Smith (Sylvester Stallone), má nadprůměrnou sílu. Když si dá Sam dvě a dvě dohromady, snaží se Joea přesvědčit, aby si znovu oblékl kostým Samaritána, zvláště když se místní zločinec Cyrus stane posedlý hledáním jediné zbraně, která může Samaritána zabít.

Čtěte také: HBO Max uvedl působivé drama o životě feťačky a její matky. Ve filmu exceluje Mila Kunis

Samaritán není typickým superhrdinským filmem. Je to spíše akční film s typickými akčními prvky Sylvestera Stalloneho. Hlavní osou děje totiž není motiv boje o zchátralé město, ale vztah mezi hrdiny. Máme tu chlapce, kterému chybí otec a superhrdinu, který se stáhnul do ústraní. Obě tyto postavy navíc spojuje silné pouto.

Stallone hrál superhrdiny už mnohokrát. Sice ne ty přímo ze stránek marvelovských komiksů, ale prostě drsňáky ze staré školy se smyslem pro spravedlnost, kteří neumějí létat, ale zmlátí padouchy a přitom se vyhnou krupobití kulek ze samopalů. V Samaritánovi už nadpřirozenými schopnostmi oplývá, ale ve finále nepředvádí nic, na co bychom u něj nebyli zvyklí z jeho minulosti. Je zde kombinací Rockyho a Ramba. Jen z posledních dílů série. Samaritán se nachází někde na pomezí superhrdinského a anti-superhrdinského filmu a Avery si z nich půjčuje, co se mu líbí. Nedokáže to však originálně skloubit dohromady.

Samaritán bude na HBO Max od 17. května.

Zdroj: Prime Video