Zemřel Bernard Hill, kapitán z Titanicu a Théoden z Pána prstenů

Zdroj: New Line Cinema

Ve věku 79 let zemřel herec Bernard Hill. Zprávu o jeho úmrtí potvrdil jeho agent. Filmoví fanoušci si ho budou pamatovat mimo jiné díky jeho nezapomenutelným rolím ve filmech Pán prstenů a Titanic.

Jak uvedla BBC, Bernard Hill zemřel v neděli ráno. Zprávu o hercově smrti potvrdil britským médiím jeho agent Lou Coulson. Příčina úmrtí nebyla zveřejněna.

Britský herec se narodil v roce 1944 ve čtvrti Blackley v Manchesteru. Ve stejném městě vystudoval divadelní obor. Svou kariéru zahájil v 70. letech, kdy debutoval jako policista Cluff v televizním seriálu Crown Court, ale popularitu mu přinesly až seriály BBC The Black Stuff a Boys from the Blackstuff, které se vysílaly o deset let později.

V 90. letech se začal objevovat v hollywoodských filmech a v roce 1997 se proslavil rolí kapitána Edwarda J. Smithe ve filmu Titanic Jamese Camerona. Za roli krále Théodena z Rohanu ve filmové adaptaci Pána prstenů získal ocenění od Screen Actors Guild of America.

„Bernard byl opravdový gentleman a mimořádně talentovaný umělec. Byl to úžasný člověk a zpráva o jeho smrti nás zarmoutila. Jeho rodině vyjadřujeme hlubokou soustrast. Bude nám velmi chybět,“ uvedla v prohlášení hercova agentura.

„Bernard Hill se na filmovém plátně prosadil a jeho dlouhá kariéra plná ikonických a výjimečných rolí svědčí o jeho neuvěřitelném talentu. Cítíme se skutečně poctěni, že jsme mohli s Bernardem pracovat,“ stojí v oficiálním prohlášení BBC. „V této smutné chvíli jsme v myšlenkách s jeho blízkými.“