Netflixem otřásá skutečný příběh rodičů, kteří zavraždili svou adoptivní dceru

Zdroj: Netflix

Příběh, který vypráví nový seriál Netflixu, se stal doopravdy a v roce 2013 otřásl celým Španělskem. Zavražděna byla třináctiletá dívka a její adoptivní rodiče stanuli před soudem, obviněni z její vraždy. Šestidílná minisérie od tvůrce Kokainového pobřeží a Holek na drátě je dostupná od 26. dubna a již nyní se řadí k nejsledovanějším titulům na českém Netflixu.

V červnu 2001 manželé Rosario Porto, právnička ze severního Španělska a Alfonso Basterra, novinář z Baskicka, cestují do Číny, aby adoptovali holčičku. O dva týdny později se vracejí do Santiaga s malou Asuntou.

Čtěte také: Výborné psychologické drama od režiséra Bratrů je konečně online! Po více než sedmi měsících od premiéry

Když dívka vyrostla, ukázalo se, že je intelektuálně velmi nadaná. V době, kdy chodila na střední školu, přeskočila jeden školní rok. Asunta také navštěvovala soukromé kurzy angličtiny, francouzštiny a čínštiny a ve škole se učila německy. Věnovala se rovněž baletu, houslím a klavíru.

V září roku 2013 manželé oznamují její zmizení, a tělo Asunty je nalezeno několik hodin poté u silnice nedaleko Santiaga de Compostela. Policejní vyšetřování brzy odhalí důkazy, které ukazují na Rosario a Alfonsa jako možné strůjce zločinu. Tato zpráva otřese městem a dokonce i celou zemí. Co může vést dva rodiče k tomu, aby ukončili život své dcery? Co se skrývá za obrazem dokonalé rodiny?

Fanoušky skutečných zločinů tato španělská šestidílná minisérie rozhodně zaujme. Seriál přináší jedno šokující odhalení za druhým, a přestože fakta známe dopředu, Případ Asunta vás bezpochyby zaujme od začátku do konce. Roli otce navíc ztvárňuje skvělý Tristán Ulloa, kterého jsme nedávno mohli vidět ve spin-offu Papírového domu Berlínovi.

Případ Asunta je na Netflixu od 26. dubna.

Zdroj: Netflix