14 parádních novinek na víkend (nejen) z Netflixu a HBO Max

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Minulému víkendu se jen tak nic nevyrovná, přesto streamovací služby nadělovaly ve velkém i v tomto týdnu. Netflix měl zaostřeno na silné dokumentární příběhy, nejvíce pozornosti ale upoutala šokující podívaná Postarejte se o Mayu. Na HBO Max zakotvily první dvě epizody nových řad Ve jménu našeho Pána a pokračování Sexu ve městě, Disney+ uvedlo pilot marvelovské Tajné invaze. Tím ale novinky na víkend rozhodně neskončily.

A jak to bylo dál… – 2. řada | HBO Max

Carrie přemýšlí, zda je připravena na něco víc než jen na romantiku. Miranda se vydává za Che do Los Angeles a začíná uvažovat o tom, zda jejich vztah přerůstá v něco vážnějšího… Druhá řada seriálu, který je pokračováním kultovního Sexu ve městě, odstartovala na HBO Max hned dvěma díly.

Break Point – 2. část | Netflix

Navštivte grandslamové a další slavné turnaje po boku talentovaných tenistů, kteří dělají všechno pro to, aby vstoupili do dějin bílého sportu. Seriál plný akce a napětí. Druhá část chválené dokumentární série z prostředí tenisu. Povinnost pro všechny milovníky sportu a sportovních dramat.

Downeyho auta snů – 1. řada | HBO Max

Robert Downey Jr. rád renovuje klasická auta. Ale také se začal věnovat boji proti změně klimatu. Proto modernizuje svá milovaná stará auta a připravuje je na budoucnost, dělá je rychlejšími, výkonnějšími, efektivnějšími a zároveň zachovává jejich duši.


Hon na vrahy – 3. řada | Netflix

Seriál o skutečných zločinech, ve kterém vyšetřovatelé případů nechvalně známých sériových vrahů odhalují děsivé detaily svojí náročné práce. Další porce čtyř případů, ze kterých mrazí. Jedna z nejoblíbenějších dokusérií na Netflixu.

Jsem Panna – 1. řada | Prime Video

Komediální fantastická jízda o dospívání Cootieho (Jharrel Jerome), čtyřmetrového černošského mladíka z Oaklandu v Kalifornii. Vyrostl v ústraní, kde si krátil čas komiksy a televizními seriály, a nyní uniká, aby poznal krásu a rozporuplnost skutečného světa.

Král klonů | Netflix

Foto: Netflix

Strhující dokument o nechvalně známém korejském vědci a jeho revolučním výzkumu klonování lidí i skandálním konci kariéry. Hwang Woo-suk byl považován za průkopnického odborníka v oblasti výzkumu kmenových buněk a byl dokonce nazýván pýchou Koreje.


Ostrov lebek – 1. řada | Netflix

Skupina průzkumníků ztroskotá v jižním Pacifiku a na ostrově pak narazí na různá děsivá zvířata i obrovského lidoopa Konga, který jim vládne. Animované fantasy dobrodružství, které nese stejný název jako hraný film z roku 2017.

Postarejte se o Mayu | Netflix

Dokument o neuvěřitelném martyriu rodičů z Floridy, kteří se po obvinění z týrání nemocné dcery pouští do boje s úřady, aby ji znovu získali do péče. Šokující dokument debutujícího režiséra Henryho Roosevelta, tvůrce doposud krátkých filmů. Hodnocení na ČSFD ukazuje úctyhodných šestaosmdesát procent.

Sisu | iTunes

Film se odehrává v divokém Laponsku, kde na konci druhé světové války narazí bývalý voják na zlatou žílu. Cestou do města se získanou kořistí se setká s oddílem nacistických vojáků a započne tak boj nejen o zlato.

Smrtelné zlo: Probuzení | HBO Max

Hororový příběh dvou odcizených sester, jejichž shledání přeruší probuzení démonů posedlých masem. Jsou tak vrženy do totálního boje o přežití, v němž čelí té nejhorší verzi rodiny, jakou si lze představit… Výborné pokračování kultovní série Sama Raimiho, které se z lesů přemístilo do jednoho bytu v Los Angeles.


Super Mario Bros. ve filmu | iTunes

Na celém světě nenajdete populárnější instalatéry, než jsou kníratí bráchové Mario a Luigi. Legendární hrdinové ze slavných videoher se vydávají na filmové plátno v doprovodu studia Illumination, které stvořilo sérii Já, padouch. Animovaná adaptace Super Maria dorazila konečně také s českým dabingem a v té nejvyšší kvalitě.

Swagger – 2. řada | Apple TV+

Zázračný basketbalista musí zvládnout nejrůznější stresové situace, aby překonal nepřízeň osudu a naučil se, co to znamená mít opravdovou kuráž. Na seriálu spolupracovali hvězda NBA Kevin Durant, filmový tvůrce Reggie Rock Bythewood a autoři seriálu Světla páteční noci.

Tajná invaze – 1. řada | Disney+

Nick Fury odhalí spiknutí podobu měnících Skrullů, kteří mají v plánu proniknout do nejmocnějších pozic po celém světě. Jeho tým se bude muset spojit, aby této invazi zabránil. Nejen jemu samotnému však půjde o holý krk. Společně závodí s časem, aby zabránili válce a zachránili lidstvo. Nová marvelovka, která budí rozepře již od úvodních titulků.

Ve jménu našeho Pána – 3. řada | HBO Max

Danny McBride se vrací na HBO v komediálním seriálu, který vypráví příběh světově proslulé televangelické rodiny s dlouhou tradicí deviantního chování, chamtivosti a charitativní činnosti – to vše ve jménu Pána Ježíše Krista. Ani tentokrát nebudou chybět John Goodman a Walton Goggins.

Dexter kompletně na SkyShowtime

Ještě stále poměrně nová streamovací služba plní slib. Do nabídky přidala kompletního Dextera, teď už chybí jen doplňková minisérie s podtitulem New Blood. Čemu se ale SkyShowtime nevyvarovalo, jsou občas chybné titulky nebo již tradičně chybějící dabing u některých epizod. SkyShowtime je nicméně jedinou službu u nás, která tento seriálový klenot nabízí.

Čti také: Tipy na víkend z minulého týdne – Černé zrcadlo, Vyproštění 2, John Wick 4 a mnoho dalších

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také