12 ambiciózních Netflix filmů, které dorazí ještě letos

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Netflix v roce 2023 uvedl již pěknou řádku filmových novinek, ty nejambicióznější tituly jsou ale teprve na cestě. S velkým očekáváním se těšíme na druhé Vyproštění s Chrisem Hemsworthem (film nabídne čtrnáctiminutovou akční sekvenci bez střihu), premiéru bude mít také fantasy Damsel s Millie Bobby Brown, svou variaci na Star Wars nazvanou Rebel Moon představí Zack Snyder. Velká pozornost, zejména v našich končinách, se ale upíná ke Kosmonautovi z Čech, kterého ve filmu ztvární Adam Sandler.

Vyproštění 2 | 16. června

Chris Hemsworth se vrací jako Tyler Rake. Poté, co sotva přežil těžká zranění z mise v Bangladéši, je zpět a jeho tým je připraven na další misi. Má zachránit zbědovanou rodinu nemilosrdného gruzínského gangstera z vězení, kde její členy drží. Režisérem snímku je opět Sam Hargrave, o scénář se znovu postaral Joe Russo.

Oni naklonovali Tyrona | 21. července

Série děsivých událostí přivede nesourodou trojku (John Boyega, Jamie Foxx a Teyonah Parris) na stopu hanebného vládního spiknutí. Sci-fi komedii, ve které je hlavní trio k naprosto k nepoznání, natočil Juel Taylor (scénář ke Creedovi II) jako svůj režijní debut.

Rachel Stoneová: Sázka na Srdce | 11. srpna

V akčním thrilleru režiséra Toma Harpera (Peaky Blinders, Wild Rose) hraje Gal Gadot příznačně pojmenovanou Rachel Stoneovou, tajnou agentku. Film je přirovnáván k nové Mission: Impossible, natáčelo se v Itálii, Londýně, Reykjavíku a Lisabonu.

Lift | 25. srpna

Foto: Netflix

Kevin Hart hraje zloděje, který je přemlouván svou bývalou přítelkyní a FBI, aby se svou posádkou provedl nemožnou loupež v letadle 777 letícím z Londýna do Curychu. Zručný režisér F. Gary Gray obsadil do akční komedie také Sama Worthingtona a Vincenta D’Onofria.

Damsel | 13. října

Foto: Netflix

Princezna je uvržena do jeskyně s ohnivým drakem a spoléhá se pouze na svůj důvtip a vůli, aby přežila. Millie Bobby Brown v hlavní roli akční fantasy, které natočil španělský režisér Juan Carlos Fresnadillo (28 týdnů poté).

Pain Hustlers | 27. října

Foto: Netflix

Konspirační drama s Chrisem Evansem v hlavní roli, v němž žena z dělnického prostředí přijde o kariéru a musí nastoupit do práce v krachujícím farmaceutickém startupu. Kriminální drama natočil potterovský David Yates.

The Killer | 10. listopadu

Foto: Netflix

Tilda Swinton a Michael Fassbender jako nájemný vrah, který musí bojovat se svými zaměstnavateli i sám se sebou. Neo-noir Davida Finchera, pro kterého jde o druhý celovečerní počin pro Netflix (dvěma Oscary ověnčený Mank).

Leave the World Behind | 8. prosince

Foto: Netflix

Rodinnou dovolenou přeruší dva cizinci se zprávou o záhadném výpadku proudu. Hrozba narůstá, protože obě rodiny musí vyřešit, jak přežít krizi v hroutícím se světě. Drama od tvůrce Sama Esmaila (Mr. Robot). Jeho teprve druhý celovečerní film (předtím Comet z roku 2014).

Rebel Moon | 22. prosince

Foto: Netflix

Mírumilovnou kolonii na okraji galaxie ohrožují armády tyranského regenta Belisaria. Očekávaný film Zacka Snydera je inspirovaný sérií Star Wars. Režisér, který má na kontě Muže z oceli nebo Strážce – Watchmen, natočil pro Netflix také rozporuplnou Armádu mrtvých.

Kosmonaut z Čech | podzim

Kam nemůžeš poslat sondu, tam pošli člověka. Tím se řídila malá země z Evropy, když se ve sluneční soustavě objevil podivný oblak, slibující odhalení mnohých tajemství vesmíru. Adaptaci knihy českého spisovatele žijícího v New Yorku Jaroslava Kalfaře přivede na obrazovky švédský režisér Johan Renck, tvůrce oceňované minisérie Černobyl. Adam Sandler v hlavní roli.

The Wonderful Story of Henry Sugar | 2023

Přestože film vychází z jedné z povídek klasického románu, má být rozdělen do tří kapitol, jejichž spojovacím článkem bude Henry Sugar (v podání Benedicta Cumberbatche). Podivuhodný příběh Henryho Sugara je jedním z nejsrdečnějších děl Roalda Dahla, které vyšlo v roce 1977 spolu se sbírkou šesti dalších povídek. Ve filmu se představí ještě , Ralph Fiennes, Ben Kingsley, Dev Patel, Rupert Friend a Richard Ayoade.

Maestro | 2023

Foto: Netflix

Bradley Cooper režíruje a hraje hlavní roli v připravovaném životopisném filmu o životě Leonarda Bernsteina, americkém dirigentovi, hudebním skladatelovi, klavíristovi, pedagogovi a televizní hvězdě.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také