Někdo na druhé straně: Severská variace na Conjuring

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Drsná duchařina může potenciálně skvěle fungovat v kombinaci se švédským prostředím. O tom se nás už od začátku listopadu snaží přesvědčit horor Někdo na druhé straně, který se jednak inspiruje skutečnými událostmi a jednak jde o zcela zjevnou isnpiraci hollywoodskými horory. Jak se vám celý projekt líbí se můžete přesvědčit níže v upoutávce s českými titulky…

Nový dům, nová pravidla. Dítě, hrající si s imaginárním kamarádem. Žena, která se pomalu propadá do paranoi, způsobené dost možná geniem loci domu, kde se stalo něco špatného. Nebo ne?

Někdo na druhé straně” navazuje na nejlepší tradice skandinávské kinematografie. Švédský horor je určen pro fanoušky strašidelných domů a strašidelných témat, jakož i pro fanoušky studiových hororů.”

„Otec se s přítelkyní a synem přestěhuje do nového domu. Klidné předměstské prostředí nabízí idylickou příležitost na nový začátek, ale malý chlapec se brzy začne přátelit s někým na druhé straně zdi. Mužova přítelkyně se stále zoufaleji snaží najít odpovědi na nevysvětlitelné věci, které se v domě dějí, ale chlapec jí nedůvěřuje a otec nechápe její zvláštní chování. Nadpozemská síla se však pro nové obyvatele stává čím dál tím nebezpečnější.”

Snímek Někdo na druhé straně běží v kinech už od 4. listopadu. O režii a scénář se postarala dvojice tvůrců Tord Danielsson a Oskar Mellander. V hlavních a vedlejších rolích se představili Dilan Gwyn, Henrik Norlén, Linus Wahlgren, Sovi Rydén, Niklas Jarneheim, Karin Holmberg, Johanna Granström, a další.

Foto: Bohemia MP

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také